ROLETY DACHOWE PLISOWANE

Plisy dachowe to idealna osłona przeciwsłoneczna wpasowująca się we wnętrza w różnym stylu, ale także spełniająca potrzeby Domowników. To elastyczna i funkcjonalna roleta do okien dachowych, która w odpowiednio dobranych materiałach zapewni zaciemnienie i ochroni przed promieniami UV. Rolety okienne wykonujemy na indywidualny wymiar. Chcesz poznać wycenę? Napisz do nas naszedomowepielesze@gmail.com lub zadzwoń tel 534 904 099

W przypadku okien dachowych najczęściej wybierane rolety czy plisy mają za zadanie zaciemnić i ochłodzić pomieszczenia. Rolety plisowane z uwagi na szeroką gamę dostępnych materiałów w naszej ofercie, mogą spełnić te funkcje. Są przy tym łatwe w montażu i mają kilka dostępnych wariantów, co pozwoli Ci na indywidualne dopasowanie plisy do Twoich potrzeb oraz okien jakie posiadasz np. Velux, Okpol, Roto czy Fakro.

Roleta plisowana na okno dachowe to świetne rozwiązanie praktycznie do każdego pomieszczenia, szczególnie na poddaszu. Z łatwością dobierzesz pasującą do pomieszczeń kolorystykę materiału. Ochronią przed słońcem, co przyda Ci się szczególnie w sypialni. Częściowa redukcja ciepła, którą zapewnią rolety plisowane w odpowiedniej tkaninie, przyniesie ulgę, jeśli pomieszczenia mocno się nagrzewają. Plisa dachowa to idealne połączenie dekoracji z wysoką funkcjonalnością osłony okiennej.

Ich montaż nie jest skomplikowany, a do każdego zamówienia dołączamy instrukcję.

Czy rolety dachowe plisowane zamontuje na wszystkie okna dachowe np. Fakro, Roto, Velux, Okpol lub inne (nawet nieznanych producentów)?

Jak najbardziej! Plisy dachowe wykonujemy na wymiar, dzięki czemu dopasujesz roletę do Twojego okna co do mm. Należy pamiętać, że mimo ogólnie podanych standardów, wymiar okna może od nich odbiegać czasem nawet o kilka cm. Dlatego też zawsze weryfikujemy podany przez Ciebie typ okna dachowego i wymiar znajdujący się na tabliczce znamionowej, z zamawianym wymiarem plisy. Roleta plisowana wykonana na wymiar to doskonałe rozwiązanie do okien dachowych, których firmy nie znasz - bez problemu dopasujemy nasz produkt i poinstruujemy Cię, jak wykonać pomiar.

Jakie warianty na okna dachowe mają rolety plisowane?

Najbardziej popularny wariant rolet plisowanych na okna dachowe to wariant IV, który ma prowadnice aluminiowe. Dzięki temu boczne prowadnice zasłaniają prześwity przy końcach materiału i redukują światło wpadające do pomieszczenia do minimum. Wariant ten daje możliwość zatrzymania zasłony na dowolnej wysokości zarówno od góry, jak i od dołu.

Prowadnice aluminiowe dostępne są w kolorze białym, srebrnym oraz sosna.

Rolety plisowane w wariancie IV z prowadnicami nie są jednak odpowiednie do okien dachowych z zaokrąglonymi listwami. W tym wypadku może być problem z montażem - prowadnice aluminiowe nie będą przylegać prawidłowo.

Inne dostępne opcje plis na okna dachowe to wariant III i V. W obu przypadkach roleta plisowana jest montowana inwazyjnie (z wierceniem) w świetle szyby. Obie wersje mają również dodatkowe stalowe linki wzmacniające, aby materiał nie opadał.

Różnica wariantów polega na tym, że roleta plisowana w wariancie III jest na stałe umocowana u góry, a plisa na okna dachowe w wariancie V może poruszać się dowolnie od góry i od dołu (ustawisz ją w dowolnej pozycji na oknie dachowym, podobnie jak w wariancie IV z prowadnicami).

W jakiej tkaninie powinna być wykonana roleta plisowana na okno dachowe?

Rolety plisowane na okna dachowe wykonujemy z tych samych tkanin, co plisy na zwykłe okna. Możesz zamówić plisy dachowe w materiałach o standardowym zaciemnieniu, które przepuszczają światło. Jednak najczęściej do okien dachowych, w szczególności na poddasze, wybierane są plisy w materiałach typu blackout, które zapewnią całkowite zaciemnienie lub w tkaninach o strukturze plastra miodu, czyli honeycomb.

Odbijanie promieni słonecznych to również bardzo przydatna opcja tkaniny. Kolor srebrny na zewnątrz odbije promienie, a w pomieszczeniu odczuwalna jest redukcja ciepła.

Zdecydowanie najczęściej nasi Domownicy wybierają rolety plisowane na okna dachowe w materiałach typu honeycomb blackout. To materiał podwójny z wewnętrzną powłoką aluminiową, o strukturze plastra miodu. Ta tkanina plis nie tylko zapewni zaciemnienie w 100%, ale gwarantuje też poprawę izolacyjności.

measuring-tape.png POMIAR blind.png OSPRZĘT fabric-1.png TKANINY photo-camera.png INSPIRACJE