Jak montować bezinwazyjnie żaluzje, rolety i plisy?

Jak montować bezinwazyjnie żaluzje, rolety i plisy?

2019-12-04

Wprowadzając się do nowego lub wynajmowanego mieszkania, zazwyczaj nie chcemy wiercić w ramach okien aby ich trwale nie uszkodzić lub nie stracić gwarancji. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie żaluzji czy rolet bezinwazyjnie na oknie. Jest to też montaż bardzo łatwy i szybki - każdy sobie z nim poradzi. W tym wpisie przybliżymy Wam temat i podpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

roleta rzymska montowana bezinwazyjnie nasze domowe pieleszeROLETA RZYMSKA W MATERIALE RODZINNY GWAR RG10 U @Ania.home

Montaż bezinwazyjny oznacza montaż bez wiercenia. Zazwyczaj polega na zaciśnięciu zaczepów na ramie okna lub powieszeniu na zaczepy - haczyki. Nie  polecamy klejenia osłon do ram okiennych. Oczywiście można zastosować też takie rozwiązanie, ale wybrana roleta czy żaluzja musi być dość lekka. Ponad to, przyklejone zaczepy mogą zostawić ślad na ramie, po ich usunięciu.

Jak wyglądają zaczepy bezinwazyjne?

Wygląd zaczepów zależy od producenta oraz produktu. Nasze zaczepy do żaluzji aluminiowych, drewnianych, bambusowych oraz do rolet rzymskich są zawsze wzmocnione (metalowo - plastikowe).

rolety i żaluzje bezinwazyjne

W przypadku plis oferujemy także zaczepy wzmocnione metalowo – plastikowe o wysokiej odporności. Zapewniają solidne mocowanie, nawet przy dużych wymiarach plis i ciężkich materiałach.


Rolety wolnowiszące i rolety dzień i noc są mocowanie na zaczepy „haczyki”

Czy mogę zamontować bezinwazyjnie żaluzje lub rolety na oknie z wywietrznikiem?

Na oknie z wywietrznikiem można zamontować bezinwazyjnie rolety plisowane. Wywietrznik nie będzie kolidował, jeśli nie jest na szerokość całej ramy okna. Zaczepy bezinwazyjne plis montujemy mniej - więcej wzdłuż listwy przyszybowej (listwa okna prosta, skośna lub zaokrąglona zaraz przy uszczelce).


Niestety nie zamontujemy zaczepów bezinwazyjnych w przypadku żaluzji i rolet rzymskich - ich kaseta jest zamocowana od samej góry ramy.

W przypadku wywietrznika zostaje nam montaż inwazyjny (jeśli pod wywietrznikiem mamy wystarczającą ilość miejsca), w świetle szyby (także inwazyjny) lub do ściany/sufitu

plisy zamontowane bezinwazyjnie nasze domowe pieleszePLISY ZAMONTOWANE BEZINWAZYJNIE. MATERIAŁ ODA 1217

Czy na nieotwieranym oknie (okno fix) mogę zamontować roletę lub żaluzję bez wiercenia?

Aby zamontować żaluzję lub roletę na oknie bez wiercenia (i klejenia!) okno musi być otwierane LUB/I uchylne.

Montaż zaczepu bezinwazyjnego polega na zaczepieniu go i zaciśnięciu na ramie okna (musimy otworzyć okno przy montażu)

żaluzje bambusowe bezinwazyjne nasze domowe pieleszeŻALUZJA BAMBUSOWA 25MM, KOLOR GRAHAM  ZAMONTOWANA BEZINWAZYJNIE U @HAKAUUKA

Czy można zamontować bezinwazyjnie rolety lub żaluzje do ściany?

Nie ma możliwości zamontować rolet i żaluzji do ściany bez wiercenia. Tutaj osłony okienne zawsze są przykręcane.

zaczep bezinwazyjny do żaluzji

Czy montaż bezinwazyjny zniszczy uszczelkę okna?

Zaczepy wzmocnione (do żaluzji i rolet rzymskich), czyli do cięższych osłon, zawsze mają dodatkowe gumki jako ochraniacz, dzięki czemu nie zniszczą uszczelki. Oczywiście taki montaż jest naciskiem na uszczelkę, ale nie do tego stopnia aby rozszczelnić okno.

Jak zamontować bezinwazyjnie roletę, plisę czy żaluzję na oknie balkonowym z podziałką (z dwiema szybami)?

W przypadku okien i drzwi balkonowych z podziałką (np. dwie szyby przedzielone ramą okna), przy montażu bezinwazyjnym, zawsze wykonujemy jedną roletę lub żaluzję na całą długość okna. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, zamontowanie bezinwazyjnego zaczepu wymaga zaczepienia go na górnej ramie okna. Żaluzja lub roleta są wtedy wzdłuż ramy okna ("na zewnątrz okna", nie w szybie).

żaluzje bezinwazyjne na drzwiach balkonowychŻALUZJE BAMBUSOWE 25MM, KOLOR GRAHAM, ZAMONTOWANE BEZINWAZYJNE (JEDNA DŁUGA ŻALUZJA NA DRZWIACH BALKONOWYCH) U @HAKAUUKA

Czy w przypadku montażu bezinwazyjnego, jest opcja mocowania dolnego?

Tak, jeśli montujemy plisę, roletę czy żaluzję bezinwazyjnie możemy zamocować ją również bezinwazyjnie na dole ramy. Dzięki temu osłona okienna będzie przylegała do okna, kiedy je uchylimy.

W przypadku plis to standard – plisa zawsze ma mocowania górne i dolne. W pozostałych roletach i żaluzjach jest to opcja do wyboru – linki stalowe lub żyłki nylonowe.


UWAGA! - zwróć uwagę, że zaczep bezinwazyjny będzie odstawał na dole ok 1 cm od ramy. Zdarza się, że pod ramą okna od razu zaczyna się parapet czy podłoga i wtedy musimy wykluczyć ten sposób montażu.

zaczep bezinwazyjny do plis Mamy nadzieję, że ten wpis był pomocny :) Po więcej wnętrzarskich porad i inspiracji zajrzyj na nasz Instagram Nasze_domowe_pielesze

lub skontaktuj się z nami TUTAJ

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

Karol

2021-11-24 16:55:03

bardzo prosta i jasna instrukcja, polecam ;)

Dodaj komentarz

(z http://)