Co wybrać: siatka przyklejana czy moskitiera ramkowa na okno?

Co wybrać: siatka przyklejana czy moskitiera ramkowa na okno?

2022-05-23

Krótkie i treściwe porównanie dwóch popularnych produktów, które z pozoru mogą wydawać się podobne: przyklejanej moskitierowej siatki oraz moskitiery ramkowej na okno. Przeczytaj artykuł i zadecyduj, która moskitiera spełnia Twoje oczekiwania.

moskitiera na okno w ramce

Montaż moskitier na okno


Siatkę należy przykleić do ramy okna na załączony pasek kleju, a po montażu przyciąć. Nie można jej zdjąć po sezonie, aby w kolejnym założyć siatkę ponownie. Moskitierę należy przyklejać bardzo ostrożnie. Jeśli zrobimy to krzywo, to nierówności nie da się już poprawić. Inny sposób to montaż siatki na pinezki.

moskitiery okienne porównanie


Moskitierę ramkową montujesz za pomocą haczyków, które zaciskasz na ramie okna i uszczelce. Montaż jest bezinwazyjny – bez wiercenia i klejenia. Zazwyczaj moskitiery ramkowe są do samodzielnego złożenia. Musisz założyć siatkę na aluminiowy profil, wciskając w niego uszczelkę.
Moskitierę ramkową zamawiasz na wymiar, więc profil będzie idealnie dopasowany do okna.

siatka przeciw owadom moskitiera

Demontaż moskitier na zimę


Montaż siatki przyklejanej jest na stałe. Sama siatka odrywa się dość łatwo, natomiast pasek kleju jest bardzo trudny do usunięcia. Często zostawia ślady na ramie okna. Siatka montowana na pinezki zostawi nieestetyczne ślady w ramie po demontażu.


W przypadku moskitiery ramkowej, wystarczy odpiąć haczyki mocujące. W kolejnym sezonie w analogiczny sposób założysz ją na okno.

moskitiery siatki przeciw komarom

Estetyka


Moskitiera przyklejana nie ma żadnego wykończenia. Przyklejone boki siatki wyglądają nieestetycznie. W przypadku uszkodzenia siatki, niełatwo będzie nam ją wymienić na nową. Pasek kleju jest trudny do usunięcia, tym bardziej jeśli kilka tygodni/miesięcy był pod wpływem działania promieni słonecznych.


Moskitiera ramkowa ma elegancki aluminiowy profil, który niemalże zlewa się z ramą. Kolor profilu dobierzesz pod kolor okna. Siatka nie wystaje poza profil. W przypadku uszkodzenia siatki, możliwa jest jej wymiana.

moskitiera siatka

Cena


Moskitiera przyklejana to bardzo niski koszt: ok. kilkanaście złotych. Za moskitierę ramkową na wymiar zapłacisz w granicach ok. 200zł, w zależności od wymiaru. Pierwsza to zazwyczaj zakup na chwilę, dobry jeśli w tym momencie lub miejscu nie chcesz inwestować. Jeśli wiesz, że będziesz użytkować moskitier przez lata, wybierz drugą opcję: moskitiery w aluminiowej ramie na okno.

Moskitiery ramkowe na wymiar znajdziesz TU

moskitiera okienna w ramie

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)