Co zamontować na okno w kuchni zamiast firanki?

Co zamontować na okno w kuchni zamiast firanki?

2022-09-13

Świat dzieli się na zwolenników firan i ich przeciwników :)  O ile w salonie są dobrym pomysłem i w eleganckiej wersji ocieplą wnętrze i dodadzą wyrazu, to w kuchni już niekoniecznie. Ze względów praktycznych (i estetycznych również) najlepiej zdecydować się na bardziej nowoczesne zamienniki. Zobacz nasze propozycje.

roleta rzymska zamiast firankiRoleta rzymska w materiale Dom na Wsi DNW10 u Pani Magdy

Roleta rzymska na oknie w kuchni


Rolety rzymskie uszyjemy z tych samych tkanin, co zasłony i firany. Jeśli więc lubisz efekt lekko rozproszonego światła i delikatnego poczucia prywatności, jakie daje firanka, możesz zdecydować się na to rozwiązanie.

biała roleta rzymska w kuchniRoleta rzymska w materiale Morska Chatka MC10 u zaglebiowska-chata (Instagram)

Oczywiście, wielu Klientów decyduje się także na grubszą i bardziej zaciemniającą tkaninę rolety rzymskiej w kuchni. Jeśli mówimy jednak o zastępowaniu firany, polecamy grupy materiałów: Dom z Tradycjami, Studio, Letni Domek, Gościnna Izba, Len, Domek w Lesie, Manila, Italia, Chile.

beżowa roleta rzymska w kuchniRoleta rzymska w materiale Dom z Tradycjami u naszej Klientki,  Pani Dominiki

lniana roleta rzymska w kuchniLniana roleta rzymska u naszej Klientki, Kasi

Rolety rzymskie można prać. Można także wymienić ich materiał, bez potrzeby kupowania całego mechanizmu ponownie.

Najczęściej w kuchni montuje się roletę rzymską do ściany lub sufitu, dekorując cały otwór okienny.

biała roleta rzymska do kuchniRoleta rzymska w materiale BOHO B11 u Pani Magdaleny

Rolety rzymskie możesz zamontować również na ramie okna: inwazyjnie (z wierceniem) i bezinwazyjnie (bez wiercenia, na zaczepy zaciskowe). Minusem w tym wypadku będzie brak dolnego mocowania w roletach rzymskich. Po uchyleniu okna, nieumocowany na dole materiał może przeszkadzać. Okna w kuchni bardzo często są umiejscowione przy zlewie.

Roleta rzymska bezinwazyjna w kuchniRoleta rzymska montowana bezinwazyjnie w materiale Mieszkanie Marzeń MM12 u Pani Moniki

Plisy na oknie w kuchni zamiast tradycyjnej zazdrostki


Nasi Klienci uwielbiają wybierać plisy do kuchni z dwóch powodów: można je ustawić na dowolnej wysokości, sterując od góry i od dołu – ZOBACZ FILMIK oraz mają one bardzo dużo tkanin do wyboru.

plisy na oknie w kuchniPlisa w materiale Oda u Pana Grzegorza


Do kuchni najczęściej wybierane są tkaniny o standardowym zaciemnieniu (ok. 50-70%) lub transparentne (mocno przepuszczające światło, jak firanka). Polecamy materiały: Oda, Sara, Florencja lub Sara Pearl, jeśli potrzebujesz funkcji odbijania promieni słonecznych.

roleta plisowana do kuchni

plisy okienne do kuchniPlisy w materiale Oda u Edyty i Radka

Plisy również możesz zamontować inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Zobacz filmy z instrukcją montażu na naszym kanale Youtube:

Bezinwazyjny montaż rolet plisowanych

Inwazyjny montaż plis

rolety plisowane w kichniPlisy w materiale Nicola w domku wypoczynkowym Chillout House w Serwach

Inne rozwiązania na okno kuchenne


W rolecie rzymskiej i plisie możemy użyć delikatnych materiałów, które przypominają firanę. Jeśli szukasz czegoś zupełnie innego, to bardzo ciekawym rozwiązaniem są żaluzje drewniane lub bambusowe. Więcej o tym pisaliśmy w TYM WPISIE.

żaluzja bambusowa w kuchniŻaluzja bambusowa 50mm w kuchni razem_po_zdrowie (Instagram)

żaluzja bambusowa w kuchniŻaluzja bambusowa 50mm w kolorze Słomkowym u Pani Pauliny

Napisz do nas: naszedomowepielesze@gmail.com lub zadzwoń tel. 534 904 099 jeśli potrzebujesz porady przy dekoracji okien

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)