Co zamontować na okno z wywietrznikiem?

Co zamontować na okno z wywietrznikiem?

2021-02-02

Coraz częściej spotykamy się z okami (szczególnie w blokach), z zamontowanymi wywietrznikami na ramie. Mogą one troszeczkę skomplikować wybór osłony okiennej, ale przychodzimy z pomocą.
Zobaczcie, co z oferty Naszych Domowych Pieleszy możecie zastosować, jeśli na oknie są nawiewniki.

co zamontowac na okno z wywietrznikiem

CZY MOGĘ ZAMONOTWAĆ ROLETĘ/ŻALUZJĘ BEZINWAZYJNIE, JEŚLI NA OKNIE JEST WYWIETRZNIK?

Jeśli na oknie jest nawiewnik, mamy dość ograniczony wybór osłon, które możemy zamontować bezinwazyjnie (bez wiercenia).
Nie uda nam to się z żaluzjami (drewnianymi, bambusowymi czy aluminiowymi) ani z roletami rzymskimi. Nie polecamy klejenia osłon okiennych do ramy okna – takie rozwiązanie bardzo niszczy okno, szczególnie przy ewentualnym demontażu. Może to być też nietrwałe rozwiązanie (odkleją się).

Dobrym wyborem okażą się PLISY montowane bezinwazyjnie ALE.. Wywietrznik nie powinien być na całą szerokość ramy.


Więcej na temat plis znajdziesz W TYM WPISIE.

plisy bezinwazyjne okno z wywietrznikiemPlisy montowane bezinwazyjnie u naszej Klientki, Pani Anity. Na tych oknach nie ma wywietrznika, ale wyraźnie widać, że nie kolidowałby on z zaczepami bezinwazyjnymi

JAK ZAMONTOWAĆ ROLETĘ/ŻALUZJĘ, JEŚLI NA OKNIE JEST WYWIETRZNIK?

Przy montażu inwazyjnym (z wierceniem) mamy dwie opcje montażu.

1. INWAZYJNY DO RAMY OKNA
W tym wypadku pod wywietrznikiem musi być odpowiednia ilość miejsca.
Do montażu rolet rzymskich i żaluzji 25mm potrzebujemy minimalnie ok. 2,5cm na przykręcenie zaczepu.
Nie zamontujemy już żaluzji 50mm, ponieważ zaczepy są za duże (wysokość ok. 5cm) i zazwyczaj się nie zmieszczą.

zaluzje na oknie z wywietrznikiem Żaluzja drewniana 25mm w kolorze Gorczyca u naszej Klientki, Pani Joanny. Żaluzja jest przykręcona do ramy okna pod wywietrznikiem

2. INWAZYJNY W ŚWIETLE SZYBY
Nawiewniki w żaden sposób nie kolidują z osłonami montowanymi w świetle szyby. Ważne aby listwy przyszybowe miały odpowiedni kształt do montażu.
W świetle szyby nie montujemy jedynie rolet rzymskich.

ŻALUZJE W ŚWIETLE SZYBY – w grę wchodzi model żaluzji 25mm (lub 16mm w przypadku żaluzji aluminiowych). Listwa przyszybowa nie powinna być węższa niż 0,8cm oraz nie powinna być zaokrąglona. Minimalna powierzchnia do montażu powinna być płaska

PLISY W ŚWIETLE SZYBY – minimalna głębokość listwy przyszybowej to 1,3cm. Nawet jeśli listwy są zaokrąglone, zamontujemy plisy. Jednak wtedy dolna belka nie zatrzaśnie się nie zaczepie (względy estetyczne). Natomiast, jeśli listwa przyszybowa jest węższa niż 1,3cm, możemy dodać specjalne podkładki dystansowe, które zwiększą powierzchnię i umożliwią montaż.

żaluzje na oknie z wywietrznikiem nasze domowe pieleszeŻaluzje bambusowe 25mm zamontowane w świetle szyby u naszej Klientki, Pani Karoliny

plisy okno z wywietrznikiem

Plisy zamontowane w świetle szyby u naszego Klientka, Pana Michała

ZAWSZE MOŻESZ ROZWAŻYĆ TEŻ MONTAŻ DO ŚCIANY CZY SUFITU…

Montaż rolet czy żaluzji do ściany lub sufitu to bardzo efektowne rozwiązanie, które dodatkowo optycznie powiększa okno.
W ten sposób możesz zamontować zarówno żaluzje jaki rolety rzymskie. Plis raczej nie montujemy na ścianie, choć dla chętnych jest też i taka opcja.

roleta rzymska w jadalni nasze domowe pieleszeRoleta rzymska w materiale Rodzinny Gwar RG10 u naszej Klientki, Pani Katarzyny

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE WIEM CO MOGĘ ZAMONTOWAĆ NA SWOIM OKNIE?

Wyślij nam zdjęcie okna. Doradzimy Ci i ułatwimy wybór. Widząc zdjęcie, wyłapiemy wszystkie aspekty techniczne i pokierujemy Cię jak wykonać pomiar oraz jaka opcja będzie najlepsza w Twoim wypadku.

Do zobaczenia codziennie na:
FACEBOOKU, INSTAGRAMIE

Udostępnij

Twoje komentarze (4)

Nasze Domowe Pielesze

2023-05-15 12:50:07

Piotrze niestety w naszej ofercie nie mamy takich przedłużanych zaczepów. Wówczas zostaje montaż inwazyjny w świetle szyby lub pod wywietrznikiem o ile jest tam miejsce. Ostateczne rozwiązanie aby nie naruszyć ramy okiennej to montaż np nad wnęką. Zachęcam do wysłania nam zdjęć. Może wspólnie uda się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Piotr

2023-05-13 20:41:47

Wprowadziłem się do nowego mieszkania i developer uraczył mnie wywietrznikami. Mają ok 4 cm wysokości, ale dodać do tego trzeba ok. 0,5 cm dla pokrętła wywietrznika, które jest umiejscowione pod nim. Chciałem zainstalować bezinwazyjną roletę dzień noc, ale uchwyty montażowe dostępne na rynku, które znalazłem, mają 4 cm. Czy da radę znaleźć takie które mają 5cm?

Nasze Domowe Pielesze

2022-05-09 11:43:07

Agnieszko, w takim wypadku powinno udać się zamontować żaluzje w świetle szyby lub rolety rzymskie pod wywietrznikiem, jeśli jest odpowiednia ilość miejsca pod nim (ok 3cm). Nie będzie też problemu z montażem plis w świetle szyby. Najlepiej wyślij nam zdjęcie na mail naszedomowpielesze@gmail.com - sprawdzimy jak to wygląda i doradzimy najlepsze rozwiązanie :)

Agnieszka

2022-05-09 05:39:53

Witam. Wynajmujemy mieszkanie w nowym budownictwie. Mam okno z wywietrznikiem a chcialabym założyć rolety,nie wiem czy da rade. Wywietrznik jest dość szeroki. Pomóżcie.

Dodaj komentarz

(z http://)