Jak dobrać długość zasłon?

Jak dobrać długość zasłon?

2022-10-19

Długość zasłon wpłynie na komfort codziennego użytkowania, na wygląd okna i ogólny odbiór pomieszczenia. Warto się chwilę zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zobacz trzy propozycje długości zasłon i wybierz najlepszą dla siebie.

jak dobrać długość zasłonZasłony i firany w salonie. Wspólpraca z Misiabrach (Instagram)

Zasłony tuż nad podłogą


Zasłony wiszące tuż nad podłogą są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Plusem tej długości zasłon jest to, że materiał nie leży na podłodze i nie zbiera kurzu. Jeżeli codziennie zasłaniasz i odsłaniasz zasłony to ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie. Taki układ zasłon może optycznie powiększyć pomieszczenie.
Najlepiej, jeśli zasłony i firany kończą się 1cm nad podłogą w ten sposób uzyskamy efekt "kiss the floor".

długość zasłon 1cm nad podłogą

zasłony do salonu nasze domowe pielesze

Zasłony opadające

Zasłony i firany, które leżą na podłodze dodają wyrazu. Najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniu gdzie zasłony są powieszone dekoracyjnie i nie są codzinnie poruszane. Dodajemy wtedy 5 - 10cm do standardowej długości (mierzonej wg instrukcji pomiaru). Taki układ zasłon dodaje niezwykłej lekkości i przytulności w pomieszczeniu. Zwróć jednak uwagę jaki materiał wybierasz. Sztywne, grube materiały nie będą dobrym wyborem ponieważ mogą "łamać się" przy podłodze tworząc nieestetyczną kompozycję. Warto też podejść do tematu z praktycznej strony, zarówno przy sprzątaniu ręcznym  jak i przy użyciu robota sprzątającego, zawsze będzie trzeba unieść zasłony do góry. 

zasłony opadające długość zasłon

zasłony opadające nasze domowe pielesze

zasłony firany opadające na podłogę

zasłony i firany do salonuZasłony i firany opadające w salonie. Współpraca z Misiabrach (Instagram)

Zasłony długie z efektem kałuży

Jeżeli pomieszczenie jest wysokie to możemy pokusić się o zasłony leżące okazale na podłodze. Ta długość zasłon jest bardzo spektakularna i skupia wzrok na dekoracji okna. Najlepiej zastosować tu tkaniny miękkie i lejące się (np. Velvet, Welur, Len, tkanina Boho). Do standardowej wysokości dodaj nawet +30cm.  Pamiętaj jednak, że nie stosujemy takiej długości przy niskim suficie, ponieważ optycznie pomniejszy to pomieszczenie. To rozwiązanie zastosuj, kiedy zasłony wieszasz dekoracyjnie po bokach okna, a na codzień będziesz cieszyć oczy piękną kompozycją materiału.

zasłony długie na ziemi

welurowa szara zasłonaWelurowa zasłona Welur W90

Zamów próbki zasłon --> TUTAJ
Zamów zasłony lub oblicz cenę --> TUTAJ

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

Justyna

2022-12-05 14:18:30

super wpis

Dodaj komentarz

(z http://)