Jak dobrać długość zasłon?

Jak dobrać długość zasłon?

2022-10-19

Długość zasłon wpłynie na komfort codziennego użytkowania, na wygląd okna i ogólny odbiór pomieszczenia. Warto się chwilę zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zobacz trzy propozycje długości zasłon i wybierz najlepszą dla siebie.

jak dobrać długość zasłonZasłony i firany w salonie. Wspólpraca z Misiabrach (Instagram)

Zasłony tuż nad podłogą


Zasłony wiszące tuż nad podłogą są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Plusem tej długości zasłon jest to, że materiał nie leży na podłodze i nie zbiera kurzu. Jeżeli codziennie zasłaniasz i odsłaniasz zasłony to ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie. Taki układ zasłon może optycznie powiększyć pomieszczenie.
Najlepiej, jeśli zasłony i firany kończą się 1cm nad podłogą w ten sposób uzyskamy efekt "kiss the floor".

długość zasłon 1cm nad podłogą

zasłony do salonu nasze domowe pielesze

Zasłony opadające

Zasłony i firany, które leżą na podłodze dodają wyrazu. Najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniu gdzie zasłony są powieszone dekoracyjnie i nie są codzinnie poruszane. Dodajemy wtedy 5 - 10cm do standardowej długości (mierzonej wg instrukcji pomiaru). Taki układ zasłon dodaje niezwykłej lekkości i przytulności w pomieszczeniu. Zwróć jednak uwagę jaki materiał wybierasz. Sztywne, grube materiały nie będą dobrym wyborem ponieważ mogą "łamać się" przy podłodze tworząc nieestetyczną kompozycję. Warto też podejść do tematu z praktycznej strony, zarówno przy sprzątaniu ręcznym  jak i przy użyciu robota sprzątającego, zawsze będzie trzeba unieść zasłony do góry. 

zasłony opadające długość zasłon

zasłony opadające nasze domowe pielesze

zasłony firany opadające na podłogę

zasłony i firany do salonuZasłony i firany opadające w salonie. Współpraca z Misiabrach (Instagram)

Zasłony długie z efektem kałuży

Jeżeli pomieszczenie jest wysokie to możemy pokusić się o zasłony leżące okazale na podłodze. Ta długość zasłon jest bardzo spektakularna i skupia wzrok na dekoracji okna. Najlepiej zastosować tu tkaniny miękkie i lejące się (np. Velvet, Welur, Len, tkanina Boho). Do standardowej wysokości dodaj nawet +30cm.  Pamiętaj jednak, że nie stosujemy takiej długości przy niskim suficie, ponieważ optycznie pomniejszy to pomieszczenie. To rozwiązanie zastosuj, kiedy zasłony wieszasz dekoracyjnie po bokach okna, a na codzień będziesz cieszyć oczy piękną kompozycją materiału.

zasłony długie na ziemi

welurowa szara zasłonaWelurowa zasłona Welur W90

Zamów próbki zasłon --> TUTAJ
Zamów zasłony lub oblicz cenę --> TUTAJ

Udostępnij

Twoje komentarze (5)

Nasze Domowe Pielesze

2023-04-14 10:02:21

@Ola Wszystko zależy od tego jaki dokładnie chce Pani osiągnąć efekt. Jeśli zasłona ma dotykać podłogi to najlepiej zamówić wymiar od podłogi do sufitu (jeśli jest to szyna sufitowa). Zasłona na flex pozwala również na regulację zasłony 7cm. Zachęcam do kontaktu e-mail z podaniem szczegółów jaki dokładnie ma Pani karnisz i jaką forma szycia zasłony została wybrana. Można nam również wysłać zdjęcia. Doradzimy i wspólnie ustalimy najlepszy wymiar :) -----> sklep@naszedomowepielesze.pl

Ola

2023-04-14 09:50:38

Jak wymierzyć długość zasłon? Od podłogi do sufitu mam równo 2,71cm. Chcę aby zasłony delikatnie leżały na podłodze. Powinnam zatem kupić te 2.7m długie czy 2.8m? Czy 2.6 bo przecież karnisz jest ciut pod sufitem.

Nasze Domowe Pielesze

2023-04-07 11:31:29

@Alicjo zapraszamy do nas naszedomowepielesze.pl Szyjemy na dokładny wymiar klienta. Na sklepie znajdziesz nasze zasłony i tkaniny. Gdybyś potrzebowała porady możesz do nas napisać i wysłać zdjęcia miejsca gdzie mają być zasłony (sklep@naszedomowepielesze.pl). Doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie :)

Alicja

2023-04-06 13:05:49

Witajcie, Szukam firan i zasłon do salonu. Może ktoś jest w stanie polecić jakieś fajne, sprawdzone miejsce - Internet , gdzie szyją firany z woalu, oraz zasłony do ziemi na całą długość ściany. Będę wdzięczna za informacje

Justyna

2022-12-05 14:18:30

super wpis

Dodaj komentarz

(z http://)