Jak zasłonić okno w łazience?

Jak zasłonić okno w łazience?

2019-12-18

Często macie wątpliwości, jak zasłonić okno w łazience… Przez jakie materiały sąsiad zajrzy do środka, a przez jakie nie, które będą odporne na wilgoć i wreszcie które będą najbardziej funkcjonalne. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania :)

jak zaslonic okno w lazience

Kolejność opisywanych osłon nie jest przypadkowa – to ranking popularności. Zaczynamy od najczęściej wybieranych przez Was osłon do łazienki i przedstawiamy ich plusy i minusy.

ŻALUZJE BAMBUSOWE

Żaluzje bambusowe sprawdzą się w łazience zdecydowanie lepiej, niż żaluzje drewniane.

Drewno może ulegać odkształceniom pod wpływem wilgoci, mimo że jest zabezpieczone.


Bambus, ma podwyższoną odporność na wilgoć i odkształcenia.

Lamelki żaluzji bambusowych są bardzo naturalne, o lekko żłobionej strukturze.


Wszystko o żaluzjach drewnianych i bambusowych znajdziecie w TYM WPISIE (sposoby montażu, dokładny opis, porównanie drewna i bambusowa oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania).

zaluzja bambusowa w lazienceŻaluzja bambusowa 25mm, kolor GRAHAM, montowana bezinwazyjnie. Zdjęcie: Architekt Magdalena Krupowicz

zaluzje bamusowe w łazienceŻaluzja bambusowa 25mm, kolor Słomkowy, montaż do ściany. Zdjęcie od naszej Klientki, Pani Roksany

zaluzja bambusowa łazienka Nasze Domowe Pielesze

Żaluzja bambusowa 25mm, kolor Graham, montowana w świetle szyby. Zdjęcie od naszej Klientki, Pani Marty

zaluzja bambusowa łazienkaŻaluzja bambusowa 50mm, kolor Graham, montaż do ściany. Zdjęcie od naszej Klientki, Pani Klaudii

Żaluzje FAUX WOOD, czyli PCV z domieszką drewna

Często zależy Wam na białych żaluzjach do łazienki, których lamelki mają zupełnie gładką strukturę. Takie listewki występuję właśnie w drewnie, które w pomieszczeniu  o podwyższonej wilgotności, nie będzie dobrym pomysłem. Mamy jednak na to radę! Żaluzje FAUX WOOD, czyli lamele PCV z domieszką drewna.

Wyglądają zupełnie jak drewniane, są jednak od nich lżejsze. Pełną ofertę zobaczysz TUTAJ

żaluzje do łazienki faux wood

Żaluzja 50mm FAUX WOOD, kolor biały z szarą taśmą, montaż do ściany. Zdjęcie od naszej Klientki, Pani Kariny

CAŁA KOLEKCJA FAUX WOOD:

żaluzje faux wood nasze domowe pielesze

ŻALUZJE ALUMINIOWE

Żaluzje aluminiowe powróciły do łask w wielu nowych odsłonach. Teraz oprócz lepszych systemów i elementów montażowych, dostępna jest bogata kolorystyka i wielkość lameli (listewek). Nasi Klienci często decydują się na żaluzje 25mm, 35mm lub 50mm.

Żaluzje aluminiowe 35mm  i 50mm możemy wykonać z ozdobną drabinką taśmową i górną maskownicą drewnianą, podobnie jak żaluzje drewniane i bambusowe.

biała żaluzja aluminiowa 50mm z taśmą
Żaluzja aluminiowa 50mm, w kolorze biały połysk z białą drabinką taśmową

Żaluzje aluminiowe są także dostępne w wersji drewnopodobnej - lamele aluminiowe są pokryte laminatem przypominającym naturalne odcienie drewna.

zaluzja aluminiowa drewnopodobna w łazienceŻaluzja aluminiowa 25mm w kolorze drewnopodobnym GC3 772093, montowana bezinwazyjnie, z maskownicą bambusową w kolorze Graham. Zdjęcie od naszego Klienta, Pana Kamila

żaluzje aluminiowe w łazienceŻaluzje aluminiowe 25mm, kolor biały mat nr 2000, montowane bezinwazyjnie. Zdjęcie od naszej klientki, Pani Alicji

ROLETY RZYMSKIE

Rolety rzymskie wyglądają pięknie, stylowo (jeśli wybieramy dobrej jakości materiały i osprzęt) i nadają przytulności.


Możemy wybrać materiały 100% zaciemniające, ale nawet przy tkaninach z oznaczeniem zaciemnienia 50-70%, nie będzie nas widać przy zapalonym świetle.


Jeśli nie mamy sąsiada albo wyznajemy zasadę "niech się wstydzi, ten kto widzi", roleta posłuży tylko jako dekoracja, jak u Marceliny z profilu na Instagramie Zadomowiona. Marcelina wybrała materiał Dom z Tradycjami, który ma zaciemnienie ok 30-40%

roleta rzymska w lazience

rolety rzymskie w lazienceRoleta rzymska w materiale Dom z Tradycjami 11, montowana bezinwazyjnie. Zdjęcie od Igielkowa (Instagram)

Wszystkie materiały do rolet rzymskich można prać, więc problem czyszczenia nie trudno rozwiązać. W tym wpisie zobaczycie JAK PRAĆ ROLETY RZYMSKIE. Jednak UWAGA   - żadna tkanina nie jest odporna na wilgoć, więc jeśli w naszej łazience jest bardzo wilgotno (częste parowanie, niewietrzone pomieszczenie), lepiej zdecydujmy się na któreś z wcześniej opisanych rozwiązań. 

PLISY

Plisy można ustawić na dowolnej wysokości okna, więc w ciągu dnia możesz zasłonić np. tylko dolną część okna.

Materiałów do wyboru mamy tu ogrom – od transparentnych, przez w połowie zaciemniające aż do 100% zaciemniających.


Tkaniny w większości można prać, jednak nie są one odporne na wilgoć. To materiały syntetyczne i jeśli łazienka jest mocno wilgotna, trzeba dbać o rozszczelnianie/uchylanie okien po każdej kąpieli aby rolety zachowały dobry wygląd.

plisy w łaziencePlisy montowane inwazyjnie, w materiale Oda Pearl 19090. Zdjęcie od naszej Klientki, Pani Alicji

Mamy nadzieję, że wpis rozwiał Twoje wątpliwości i już wiesz, jak osłonić okno w łazience :)

Po więcej wnętrzarskich inspiracji zapraszamy też na nasz Instagram Nasze_domowe_pielesze

Możesz też skontaktować się z nami TUTAJ

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)