Jakie rolety czy żaluzje zamontować na okno balkonowe z podziałką/poprzeczką?

Jakie rolety czy żaluzje zamontować na okno balkonowe z podziałką/poprzeczką?

2021-08-02

To pytanie pojawia się najczęściej wtedy, jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z roletami/żaluzjami lub nie znamy zasad ich montażu. I nic w tym złego! Od tego jesteśmy, aby Wam pomóc, więc w tym artykule wyjaśniamy jak będzie wyglądał montaż różnych rolet czy żaluzji na oknie balkonowym z poprzeczką.

rolety żaluzje do montażu na oknie balkonowym z poprzeczką

Jeśli w drzwiach balkonowych mamy poprzeczkę, nie oznacza to, że musimy koniecznie montować dwie rolety czy żaluzje. Zależy to od sposobu montażu jaki wybierzemy, dlatego niżej znajdziesz wyszczególnienie właśnie według tej kwestii.

1. MONTAŻ NA RAMIE OKNA – jedna roleta/żaluzja

Montaż na ramie oka może być inwazyjny (z wierceniem do ramy) lub bezinwazyjny (bez wiercenia). Żaluzję, roletę lub plisę będziemy montować wtedy do ramy (tak jakby „na zewnątrz ramy”, nie przy samej szybie), dlatego nie ma przeszkód aby mimo podziałki, była to jedna długa osłona.
Poprzeczka nie będzie kolidować – osłona okienna jest przed nią.

W taki sposób możesz zamontować rolety rzymskie, plisy oraz żaluzje drewniane, bambusowe czy aluminiowe.

zaluzje drewniane na oknie balkonowym z poprzeczkąŻaluzje drewniane 25mm zamontowane bezinwazyjnie na drzwiach balkonowych

plisy bezinwazyjne na drzwi balkonowe

Plisy zamontowane bezinwazyjnie na oknie balkonowym  - plisy idą na zewnątrz ramy, więc nie zahaczałyby o poprzeczkę w drzwiach

2. MONTAŻ W ŚWIETLE SZYBY – dwie oddzielne rolety/żaluzje

Montaż w świetle szyby polega na przykręceniu zaczepów rolety, żaluzji czy plisy do listw przyszybowych (są zaraz obok uszczelki, mogą być proste, skośne lub zaokrąglone). Zawsze jest to montaż inwazyjny ( z wierceniem) niezależnie od wybranej osłony.
Tutaj siłą rzeczy musimy już zastosować dwie rolety czy żaluzje. Zazwyczaj w ten sposób montuje się jedynie plisy lub żaluzje drewniane, bambusowe czy aluminiowe.

plisy na oknie balkonowym z poprzeczkąPlisy zamontowane w świetle szyby - w przypadku okna balkonowego z poprzeczką, na każdą szybę montujemy oddzielną plisę

3. MONTAŻ DO ŚCIANY LUB DO SUFITU

Do ściany lub do sufitu montujemy żaluzje drewniane, bambusowe lub aluminiowe oraz rolety rzymskie. Są zamontowane nad drzwiami, dlatego zawsze będzie to jedna długa osłona.
Jeśli obok mamy zwykłe okna, wykonujemy nad nimi oddzielne osłony, montowane na tej samej wysokości.

Więcej o osłonach na okna przesuwne i balkonowe pisaliśmy w TYM WPISIE.

roleta rzymska na oknie balkonowym z poprzeczkąRoleta rzymska zamontowana nad drzwiami balkonowymi z podziałką

Jeśli masz wątpliwości, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim wnętrzu napisz do nas. Wyślij nam zdjęcie, a my doradzimy Ci najlepsze opcje.

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)