Jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych i jak je montować?

Jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych i jak je montować?

2022-02-28

Żaluzje aluminiowe zdecydowanie wróciły do łask! Nie jest to produkt, który pamiętamy z lat ’90. Oczywiście nie można porównać aluminium z materiałem naturalnym, jak w żaluzjach drewnianych i bambusowych. Jednak żaluzje aluminiowe równie często są wybierane nie tylko przez naszych Domowników, ale także w projektach architektów i projektantów. W tym wpisie przybliżymy Ci jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych i w jaki sposób możesz je zamontować.

białe żaluzje aluminiowe 50mm w salonieBiałe matowe żaluzje aluminiowe 50mm z drewnianą maskownicą u Pani Edyty

Opcji w żaluzjach aluminiowych jest naprawdę sporo, więc przygotuj się na nieco dłuższą lekturę. Czas przebywania na naszym blogu na pewno umilą Ci zdjęcia aranżacji z żaluzjami aluminiowymi od naszych Domowników (Klientów).

Żaluzje aluminiowe 50mm

czarne żaluzje aluminiowe do kuchniCzarne żaluzje aluminiowe 50mm z drabinką taśmową u Pani Kingi


Najbardziej efektowna i najczęściej wybierana obecnie opcja żaluzji aluminiowych, czyli żaluzje z lamelą 50mm.
Są przeznaczone głównie do montażu do ściany i sufitu. Możesz je zamontować także na ramie okna, ale ich górna kaseta ma głębokość 6cm. Najpierw sprawdź, czy po montażu nadal otworzysz okno.

białe żaluzje aluminiowe biała kuchniaBiała matowa żaluzja aluminiowa 50mm w kuchni Pani Edyty

Jakie elementy i opcje ma żaluzja aluminiowa 50mm?


- Górna rynna jest stalowa i wygląda bardzo elegancko. Cały osprzęt jest schowany w środku. Jeśli chcesz, możesz domówić do niej maskownicę drewnianą lub bambusową mocowaną na magnesy.

- Do wyboru jest drabinka sznurkowa (standard) lub taśmowa.

- Sterowanie (otwieranie/zamykanie i podnoszenie/opuszczanie) zawsze odbywa się za pomocą sznurków

- Standardowo zaczepy do montażu są inwazyjnie, jednak jeśli zdecydujesz się na montaż na ramie okna, możesz domówić zaczepy bezinwazyjne (bez wiercenia)

- Kolorystyka i struktury lamel są do wyboru spośród odcieni matowych, w połysku, metalicznych, szczotkowanych, brokatowych, a także perforowanych i drewnopodobnych. Lamele drewnopodobne oznaczają, że aluminiowe lamele są pokryte laminatem przypominającym strukturą drewno.

- Żaluzje 50mm w opcji alu-wood, czyli dodatek elementów drewnianych do żaluzji: drewnianej belki dolnej i drewnianej maskownicy.


Żaluzje aluminiowe 35mm

żaluzje aluminiowe 35mm srebrne w kuchniŻaluzja aluminiowa 35mm na rynnie 25mm w kuchni


Lamele 35mm możemy umocować na dwóch rodzajach rynien:
- Na rynnie identycznej, jak w przypadku żaluzji 50mm, z takim samym osprzętem (włącznie ze sterowaniem sznurkowym). Wtedy żaluzja jest przeznaczona do montażu do sufitu lub ściany


LUB

- Na rynnie 25mm. Wtedy żaluzje możesz zamontować na ramie okna lub w świetle szyby. Sterowanie w tym przypadku odbywa się za pomocą plastikowego patyczka (otwieranie/zamykanie) i sznurków (podciąganie/opuszczanie).

- Żaluzje aluminiowe 35mm nie mają opcji alu-wood ani lamel drewnopodobnych.
Możesz jednak dodać do nich drewnianą maskownicę.

Żaluzje aluminiowe 25mm

białe żaluzje aluminiowe 25mm w kuchniBiałe matowe żaluzje aluminiowe 25mm w kuchni


Najbardziej znany model wśród żaluzji aluminiowych. Żaluzje aluminiowe 25mm głównie są przeznaczone do montażu do ramy okna (bezinwazyjnie lub inwazyjnie) i w świetle szyby. Czasami jednak Klienci decydują się na ich montaż do ściany lub sufitu. Nie ma ku temu przeszkód, ponieważ zaczepy do montażu są uniwersalne. Jednak lepiej aby były to mniejsze wymiary żaluzje (max ok. 150x150). Dużymi wymiarami żaluzji 25mm będzie się dość niewygodnie sterować.

Jakie elementy i opcje ma żaluzja aluminiowa 25mm?

żaluzje aluminiowe 25mm drewnopodobne do kuchniŻaluzje aluminiowe 25mm w kolorze drewnopodobnym z bambusową maskownicą

- Montaż na zaczepy inwazyjne (częściej rama okna, ale możliwy jest też montaż ściana/sufit) lub bezinwazyjne (bez wiercenia na ramie okna)

- Dodatkowa maskownica drewniana lub bambusowa na magnes

- Lamele w bardzo szerokiej kolorystyce, m.in. także drewnopodobne i perforowane

- Sterowanie zawsze odbywa się za pomocą plastikowego patyczka i sznurków

Żaluzje aluminiowe 16mm


Żaluzje aluminiowe 16mm możemy wykonać na bardzo małej rynnie górnej, co jest dużą zaletą w przypadku płytkich listw przyszybowych lub przy drzwiach przesuwnych.
Tutaj maskownica drewniana może być zastosowana tylko, jeśli rynnę górną wymienimy na standardową, czyli 25mm.
Pozostałe opcje (sposoby montażu i sterowanie) są takie same, jak w przypadku żaluzji aluminiowych 25mm.

aluminiowe żaluzje 25mm drewnopodobne do łazienkiŻaluzja aluminiowa 25mm w kolorze drewnopodobnym z bambusową maskownicą

We wszystkich rodzajach żaluzji aluminiowych możemy zastosować prowadzenie boczne, czyli linki podtrzymujące. Ta opcja jest potrzebna w przypadku montażu żaluzji na ramie okna (podtrzymuje żaluzje przy oknie podczas jego uchylania).

Chcesz otrzymać wycenę lub zamówić żaluzje aluminiowe? A może potrzebujesz porady? Napisz do nas naszedomowepielesze@gmail.com lub zadzwoń tel. 534 904 0999 a wszystko Ci wyjaśnimy.

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

asa

2022-04-10 12:25:47

super rady

Dodaj komentarz

(z http://)