MIESZKANIE W STYLU GLAMOUR – pieleszowy room tour cz.1

MIESZKANIE W STYLU GLAMOUR – pieleszowy room tour cz.1

2021-12-01

Startujemy z całkiem nowym wydarzeniem: zapraszamy Was na PIELESZOWY ROOM TOUR. Odwiedzimy mieszkania każdej osoby z pieleszowej ekipy i zaprosimy Was dosłownie do Naszych Domowych Pieleszy. W każdym z tych miejsc zobaczycie wiele pieleszowych produktów, jednak za każdym razem w kompletnie innej aranżacji i stylu.

Tym razem jest to też premiera naszego nowego kanału na Youtube. Zapraszamy TUTAJ po wersję filmową, a poniżej znajdziecie reportaż zdjęciowy i kilka słów o pierwszym miejscu jakie odwiedziliśmy.

sypialnia glamour

Jako pierwsze odwiedziliśmy mieszkanie Moni. Monia jest w Naszych Domowych Pieleszach opiekunem Klienta. Wystrój jej mieszkania jest inspirowany stylem glamour - kryształowe żyrandole, welurowe zasłony, srebrne dodatki, kuchnia i płytki podłogowe w połysku tworzą ten klimat. Całość utrzymuje się w stonowanych barwach: bieli i szarości. Wyjątkiem jest sypialnia, ale o tym za chwilę.

Biała kuchnia w połysku z szarymi dodatkami


W kuchni prym wiedzie żaluzja bambusowa 25mm w kolorze Jasny Szary z kolekcji Bambus Kolor.

szara żaluzja bambusowa w kuchni

Monia zawsze marzyła w tym miejscu o żaluzji 50mm, jednak musiała wybrać mniejsze lamele ze względu na piekarnik.
Żaluzja jest zamontowana do sufitu. Kuchnia jest niewielka, więc taki montaż żaluzji optycznie ją powiększa. Ponadto w pobliżu są okna sąsiedniego bloku, więc żaluzja bambusowa przy otwartych lamelach zapewnia prywatność również w ciągu dnia.

biała kuchnia szklane płytki

Jako regał na przyprawy i książki kucharskie służy nasza drabinka Aniela Niebiańska o szerokości 60cm. Nie ma potrzeby aby montować ją na stałe do ściany, więc w razie potrzeby łatwo i bezinwazyjnie zmieni swoje miejsce.

biała drabinka regał

CIEKAWE ROZWIĄZANIE!


Grzejnik jest ukryty za ażurową zabudową. Przedłużony parapet służy tam za swego rodzaju „mini bar”.

biało szara kuchia

Sypialnia w różu i szarościach

Sypialnia Moni zdecydowanie wyróżnia się kolorystyką na tle pozostałych pomieszczeń, jednak wciąż pozostaje spójna z całością.

Na łóżku bryluje pieleszowa pościel Słodkie Sny w kolorze brudny róż z falbaną.

Dzięki trzem rozmiarom poduszek: 70x80, 50x60 i 40x40, całość wygląda bardzo efektownie.

sypialnia glamour rozowa posciel z falbanką

pościel bawełniana z falbanką brudny róż

pościel z falbanką brudny róż

pościel brudny róż z falbanką

Okno dekoruje firana i zasłony.

Zasłony to materiał WELUR W61 w delikatnym odcieniu, gdzie róż przeplata się z lilą. Zasłony są uszyte na regulowanych haczykach microflex z podwójnym marszczeniem. Całość jest zamontowana na szynie sufitowej.

Dzięki zasłonom zamontowanym na całej szerokości pokoju, ponownie zyskujemy optyczne poszerzenie pokoju. Takie rozwiązanie będzie świetne, jeśli na ścianie są elementy, które wolimy ukryć (np. rury).

zasłony welurowe różowe liliowe firany

welurowe zasłony róż lila

CIEKAWE ROZWIĄZANIE!

To nie koniec dekoracji okien pieleszowymi produktami. Są tu zamontowane także plisy w zaciemniającym materiale Stella Blackout.

Plisy są zamontowane inwazyjnie w świetle szyby.

Zasłony i firana pełnią funkcję dekoracyjną, natomiast zadaniem plis jest zaciemnienie sypialni tak, aby rano nie budzić się przez wpadające promienie słoneczne. W ciągu dnia, kiedy są ściągnięte (poruszają się dowolnie góra – dół) są praktycznie niewidoczne na oknie. Sam osprzęt ze złożonym materiałem zajmują niewiele miejsca.

plisy zaciemniające

Pokój dzienny z jadalnią

Tu pieleszowych dodatków zobaczymy najwięcej. Na kanapie leżą grafitowe poduszki z falbaną, z naszej poprzedniej kolekcji.
Na stole – bieżnik uszyty z materiału Dom z Tradycjami DZT10. Bieżniki i obrusy uszyjemy z tych samych tkanin, co zasłony i rolety rzymskie.

biały bieżnik na stół

salon w stylu glamour zasłony welurowe

Podobnie jak w sypialni, cała ściana z oknami w salonie jest udekorowana zasłonami i firaną na szynie sufitowej.


Zasłony to materiał WELUR W93 w kolorze grafitowym. Uszyte są z podwójnym marszczeniem, na haczykach microflex. Zasłony pełnią tu funkcję tylko dekoracyjną. Nie są zasuwane na całe okno, więc są o wiele węższe niż całe okno.

salon glamour szaro biały

szare zasłony welurowe na wymiar

welurowe zasłony grafitowe na haczykach microflex

Ponownie plisy na oknach ratują sytuację!

Pozwalają oglądać TV w słoneczny dzień oraz chronią przez wzrokiem sąsiadów. Użyty materiał to ODA PEARL – nie zaciemnia zupełnie (w ok. 60%), więc możemy spokojnie używać ich też w ciągu dnia. Tkanina do plis Oda Pearl ma także powłokę odbijającą światło od zewnątrz, a dzięki temu pomieszczenie mniej się nagrzewa.

plisy odbijające światło do salonu

W każdym oknie w mieszkaniu Moni są również moskitiery kołnierzowe na wymiar.

Udało się je idealnie dopasować, mimo że okna są drewniane, z okapnikiem i starszego typu.

salon glamour szare zasłony welurowe

Jak podoba Ci się ta seria? Zobacz też film z wizyty u Moni na naszym nowym kanale Youtube. Będzie nam miło, jeśli zostawisz łapkę w górę i zasubskrybujesz nasz kanał. Spodziewaj się tam już wkrótce wielu inspirujących i praktycznych materiałów o dekoracji i urządzaniu wnętrz oraz o pieleszowych produktach.

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

KasiaK

2022-08-04 21:23:51

Bardzo fajnie to wszystko wygląda :) niedługo wyprowadzam się na swoje po latach wynajmu i czeka mnie wybór wszelkich mebli - kuchennych, do pokoju dzieci, do salonu itd. Jak i wybór całej reszty :) tylko najpierw remont. Już nie mogę się doczekać!

Dodaj komentarz

(z http://)