Koniecznie przeczytaj to zanim kupisz moskitierę przesuwną

Koniecznie przeczytaj to zanim kupisz moskitierę przesuwną

2021-08-22

Jeśli zakup moskitiery przesuwnej wydaje Ci się kłopotliwy lub masz wątpliwości, na które nie znalazłaś/eś do tej pory odpowiedzi w sieci, to jesteś w dobrym miejscu. Znowu zebraliśmy w jednym artykule najczęściej zadawane przez naszych Domowników pytania i postaraliśmy się o jak najlepsze ich wyjaśnienie, żeby ułatwić Ci zakup.

moskitiera przesuwna drzwi moskitierowe

1. Czy można zamówić moskitierę złożoną (gotową do montażu)? Czy elementy moskitiery trzeba docinać?


Moskitiery przesuwne są wykonane na dokładny wymiar klienta, ale do samodzielnego złożenia. Ze względu na duży gabaryt i wysokie ryzyko uszkodzenia przesyłki zawsze wysyłamy je w częściach.
Skrzydło moskitiery przesuwnej jest tak przygotowane, aby jego złożenie nie sprawiało problemów. Do opakowania jest dołączona instrukcja składania i montażu oraz urządzenie do wciskania uszczelki.

2. Czy poprzeczka/wspornik w skrzydle moskitiery jest konieczny?


Skrzydło moskitiery przesuwnej jest wykonane z szerokiego podwójnego profilu aluminium tak, aby cała konstrukcja była stabilna nawet przy dużych rozmiarach. Poprzeczka jest obowiązkowa jako dodatkowa stabilizacja całego skrzydła. Jeśli masz dzieci, wspornik będzie sporym ułatwieniem. Dzięki niemu drzwi przesuwne będą bardziej widoczne, a dzieci nie wybiegną na zewnątrz z siatką.

Poprzeczkę można zamontować na dowolnej wysokości.

 

3. Czy moskitierę przesuwną trzeba zdejmować na zimę?


Moskitiery przesuwnej nie trzeba zdejmować na zimę. Moskitiera jest wykonana z elementów odpornych na warunki atmosferyczne. Jeśli jednak drzwi moskitierowe nie są pod zadaszeniem i będą narażone na śnieg, zalecamy zdjąć samo skrzydło, aby uniknąć uszkodzenia siatki. Demontaż  montaż skrzydła jest bardzo łatwy i szybki. Prowadnice nie powinny być demontowane. Przykręcanie i odkręcanie wkrętów spowoduje ich poluzowanie.

moskitiera przesuwna drzwiowa

4. Jak wygląda i czy jest możliwy montaż moskitiery przesuwnej przy rolecie zewnętrznej?


Jest kilka rozwiązań dla okien z roletami zewnętrznymi.

Moskitierę można zamontować między drzwiami balkonowymi a roletą zewnętrzną, jeśli jest dostępna przestrzeń minimum 1,5 cm na szynę jednotorową (jest to wówczas montaż do ramy okiennej).

Jeśli nie ma potrzebnego miejsca, moskitierę można również zamontować przed roletą zewnętrzną: we wnęce lub do prowadnic rolety zewnętrznej.

Prowadnice od rolet zewnętrznych składają się z dwóch komór. Pierwsza, w której możemy wiercić (tzw. montażowa) oraz druga od pancerza, w której nie można wiercić.

Przed montażem zachęcamy do konsultacji z producentem/sprzedawcą rolety odnośnie wiercenia w jej elementach, aby nie doszło do uszkodzenia.


Każdy przypadek jest indywidualny np. prowadnice w dużej części umiejscowione w murze wykluczają powyższe rozwiązanie, dlatego też zawsze poprosimy Cię o zdjęcie dla rozwiania wszelkich wątpliwości.

Niestety zdarza się, że w przypadku już zamontowanych rolet zewnętrznych bez wcześniej ustalonych dystansów nie ma możliwości technicznych zamontowania moskitiery przesuwnej.

drzwi przesuwne moskitiera na wymiar

5. Czy prowadnice górną można zamontować do obudowy/skrzynki od rolety zewnętrznej.


Górną prowadnicę można zamontować do puszki rolety zewnętrznej, tylko w tym miejscu gdzie są wkręty od rolety, nie w rewizji.

Jeśli jednak roleta ulegnie awarii, będzie trzeba ją zdemontować a otwór nie będzie można ponownie wykorzystać, ze względu na poluzowanie. Każdą ingerencję w roletę zewnętrzną należy skonsultować z jej producentem/sprzedawcą. W związku z tym zalecamy unikać takiego rozwiązania, zwłaszcza jeśli są dostępne inne możliwości montażowe.

6. Czy drzwi moskitierowe przesuwne posiadają klamkę? Jak wygląda otwieranie i zamykanie?


W zestawie nie ma dodatkowej klamki. Moskitierę otwiera się oraz zamyka za ranty w profilu aluminiowym skrzydła. Jeśli jest jednak taka potrzeba, można dodatkowo domówić klamkę zewnętrzną.

moskitiera przesuwna na drzwi tarasowe

7. Czy montaż moskitiery przesuwnej może być bezinwazyjny?


Montaż jest za każdym razem inwazyjny – prowadnice moskitiery są przykręcane wkrętami. Cała konstrukcja nie wytrzyma montażu bezinwazyjnego np. za pomocą taśmy klejącej.

Najczęściej stosowany montaż to montaż na ramie okiennej. Jeśli jednak chcesz uniknąć wiercenia w ramie okiennej, prowadnice można zamontować na dole do podłogi oraz na górze do wnęki. Przy takim montażu należy pamiętać, że prowadnice muszą być przymocowane jak najbliżej ramy, a kołki montażowe powinny być dostosowane do powierzchni montażowej.
Moskitiera przesuwna to produkt na lata, którego się nie zdejmuje. Ewentualnie można ją wymienić się na nową, wykorzystując stare otwory.

bezinwazyjny montaż moskitiery przeuwnej

8. Czy w drzwiach moskitierowych jest możliwość zamontowania przejścia dla psa lub kota?


Nie mamy w naszej ofercie opcji dodatkowej: przejść/drzwiczek dla zwierząt.

9. Czy siatka w moskitierze drzwiowej ogranicza widoczność oraz ilość wpadającego światła?


Siatka moskitierowa ogranicza widoczność oraz ilość wpadającego światła w znikomy stopniu. 

siatka moskitiery widocznosc

10. Czy mocowanie profili pionowych/bocznych jest potrzebne?


Pełna ramka (profile górne, dolne oraz boczne) lepiej niweluje szczeliny w moskitierze. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy montażu we wnęce oraz na wnęce (murze), zwłaszcza o nieregularnym kształcie oraz chropowatej powierzchni elewacji.

Przesuwane skrzydła moskitiery szczelnie domykają się do bocznego profilu. Przy montażu na murze jest to również dodatkowa ochrona przed wysunięciem skrzydła.

Jeśli decydujemy się tylko na górna i dolne prowadnice/profile, moskitiera musi być montowana przy samej ramie tak, aby do niej dolegała na płasko. Wówczas nie powstaną szczeliny, przez które będą przedostawać się owady, a profile boczne będą zbędne.


11. Jak wygląda montaż przy drzwiach bezprogowych?


Przy drzwiach bezprogowych dolną prowadnicę moskitiery przesuwnej montujemy do podłoża. Standardowa szyna ma wysokość około 3 cm. W ofercie mamy też niskie szyny o wysokości około 6mm.

12. Czy przy odpływach i wentylacji

jest możliwy montaż moskitiery przesuwnej  ?


Wysokość szyny to około 3 cm. Powierzchnia potrzebna do montażu to około 1,5 cm. Jeśli nad zaślepkami odpływów/pod osłoną wentylacji jest wystarczająca ilość miejsca na prowadnicę moskitiery, montaż będzie możliwy.

Jeśli nie ma odpowiedniej ilości miejsca, można zdjąć zaślepki.

Przy wystających elementach najlepiej wysłać do nas zdjęcie – wówczas doradzimy najlepsze rozwiązanie montażowe.

montaz moskitiery odpływ wentylacja

13. Jak wygląda montaż przy cofniętej ramie środkowej?


Niestety w tym miejscu może powstać szczelina i owady będą się przedostawać (moskitiera nie spełni swojej funkcji). Standardowa uszczelka szczotkowa, która jest w zestawie z naszą moskitierą odstaje na około 4-5mm. Jeśli to za mało, jest możliwość wymiany uszczelki na dłuższą - 10mm lub 20mm. Najbardziej szczelnym rozwiązaniem będzie moskitiera przesuwna dwuskrzydłowa.

Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania:


CZY MOSKITIERA BLOKUJE DOPŁYW PYŁKÓW DO POMIESZCZENIA/ CZY SĄ ANTYALERGICZNE?


CZY MOSKITIERA JEST ODPORNA NA KOTA?


CZY MOGĘ ZASTOSOWAĆ DO WASZYCH DRZWI INNĄ SIATKĘ (KUPIONĄ GDZIE INDZIEJ)?

-->> zajrzyj do TEGO ARTYKUŁU

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)