NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY URZĄDZANIU I REMONCIE - ZOBACZ CZEGO UNIKAĆ!

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY URZĄDZANIU I REMONCIE - ZOBACZ CZEGO UNIKAĆ!

2021-03-23

Kto choć raz robił remont wie, ile można popełnić przy nim błędów. W tym wpisie zebraliśmy doświadczenia nasze i naszych Domowników. Dużo wskazówek dostaliśmy pod postami na naszym Facebooku czy Instagramie. Nasi obserwatorzy są często niezawodnymi podpowiadaczami w takich kwestiach – zobacz sama/sam!

najczetsze bledy przy urzadzaniu mieszkania

1. Włączniki do świateł za drzwiami

Wygodniejsze mogą włączniki być przed wejściem do pomieszczenia, szczególnie w przypadku łazienki, pralni, piwnicy czy strychu.


2. Za małe parapety

Warto od razu pomyśleć, czy będziemy potrzebowali miejsca na rośliny czy jakieś dekoracje. Jeśli parapety są stare, również wymień je od razu. 


3. Szafki w kuchni nie sięgające do sufitu

To niepotrzebnie obniża pomieszczenie i zabiera miejsce do przechowywania. Dodatkowo na szafkach zbiera się masa kurzu, do której później ciężko dotrzeć.


4. Litwy przypodłogowe z MDF

Wiele osób krytykuje to rozwiązanie ze względu na słabą jakość i przyleganie takich listew.


5. Czarne meble

Jeśli nie lubisz częstego ścierania kurzu, zdecyduj się na inny kolor lub nieregularną strukturę, na której osiadający kurz (tego nie da się uniknąć), będzie po prostu mniej widoczny. 


6. Czarne i białe płytki na podłodze

Podobna sytuacja do tej z czarnymi meblami. Najczęściej wymieniane jako błąd przy urządzaniu kuchni. Sen z oczu spędzają próby ich utrzymania w czystości.


7. Zbyt mało punktów świetlnych

Zadbaj nie tylko o duże, główne oświetlenie w pomieszczeniach, ale także o mniejsze punkty doświetlające (kinkiety, lampy stojące, lampki stołowe).


8. Zbyt mało gniazdek elektrycznych

Pomyśl w przód - jeśli kiedyś zrobisz przemeblowanie, widok przedłużacza ciągnącego się przez pół pokoju zapewne Ci się nie spodoba.


9. Ściany pomalowane na intensywne kolory

Najczęściej wymieniane błędy to róż, turkus i czerwień. Naszym zdaniem zależy to głównie od odcienia, natężenia barwy a także tego, czy malujemy wszystkie ściany czy też może tylko jedną.


10. „Chwilowe rozwiązania”

Większość osób potwierdza, że lepiej postawić na cierpliwość i od razu wykonać docelowe rozwiązania. Rozwiązania "chwilowe" zazwyczaj zostają z nami na długo, zbyt długo...


11. Włączniki do rolet zewnętrznych przy oknach

Wygodniej jest je mieć przy wejściu do pomieszczenia.


12. Ignorowanie dekoracji okna

Ileż to osób zdecydowało się na „chwilowe” i tańsze rozwiązanie dostępne w sieciówkach, które było potem codziennym, przykrym widokiem na tle pięknie urządzonego nowego mieszkania. Nie warto decydować się na zły rozmiar rolety, tylko dlatego że jest tania (jej cena zapewne jest też spowodowana jakością..). Jeśli zależy Ci na estetycznym i trwałym rozwiązaniu, zdecyduj się na żaluzje, rolety lub zasłony na wymiar.


Napisz do nas, a pomożemy Ci uniknąć tego błędu przy urządzaniu mieszkania

nasze domowe pielesze najczestsze bledy przy urzadzaniu

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

Nikola

2021-12-14 15:24:07

Świetnie!

Dodaj komentarz

(z http://)