Plisa okienna plaster miodu – idealna, kiedy w domu jest zbyt gorąco.

Plisa okienna plaster miodu – idealna, kiedy w domu jest zbyt gorąco.

2022-06-07

W tym wpisie wyjaśnimy Wam dokładnie, co to takiego plisa potocznie zwana „plaster miodu”. W naszym katalogu tkanin znajdziecie ją pod hasłem: plisa honeycomb. To idealne rozwiązanie do pomieszczeń, które mocno się nagrzewają, więc czytaj dalej, jeśli temat Cię dotyczy!

plisa plaster miodu nasze domowe pielesze

Plisa plaster miodu – co to takiego?

Materiał plisy typu Honeycomb jest potocznie zwany plastrem miodu, bo jej przekrój właśnie to przypomina.
Taki materiał jest złożony z dwóch warstw. Między dwoma materiałami są przepuszczone linki sterujące, które w tym wypadku są całkowicie niewidoczne. Nie mamy więc dziurek w materiale, które zawsze występują w przypadku tkanin pojedynczych.

plisa plaster miodu podwójna termoizolacja

Plisy plaster miodu występują w dwóch rodzajach:


- Plisa Honeycomb, czyli materiał podwójny o standardowym zaciemnieniu ok. 50-70% lub całkowicie transparenty (przezroczysty)
- Plisa Honeycomb BLACKOUT (Honeycomb BO), czyli materiał podwójny ze 100% zaciemnieniem i termoizolacją

plis plaster miodu na okna dachowefot. Julia Rozumek


Czy plisa plaster miodu ochłodzi i zaciemni pomieszczenie?


Tak i to w najwyższym stopniu ze wszystkich oferowanych osłon okiennych. W przypadku materiału Honeycomb BO (Blackout), między dwoma materiałami umieszczona jest specjalna warstwa aluminium, która zapewnia termoizolację. Termoizolacja oznacza, że plisa kumuluje ciepło w środku. Nie wpuści go do środka w gorące dni i nie wypuści ciepła z pomieszczenia w dni zimne.
Warstwa aluminium gwarantuje też 100% zaciemnienie. Nawet przy białym kolorze materiału, roleta plisowana zaciągnięta na okno w ciągu dnia, zaciemni pomieszczenie całkowicie. Dodatkowym plusem jest brak dziurek w materiale (sznurki idą w środku), przez które jednak wpada nieco światła w przypadku materiałów pojedynczych.

 plisy plaster miodu na okno balkonowe

Czy możliwa jest termoizolacja materiału plaster miodu, który nie zaciemnia w 100%?


Nie. Termoizolacja idzie w parze ze 100% zaciemnieniem. Jeśli pomieszczenie mocno się nagrzewa, musisz wybrać tkaninę typu plaster miodu Honeycomb Blackout.

plisy zaciemniające termoizolacja


Czy jest możliwość zamontowania plis plaster miodu na okno dachowe?


Jak najbardziej. Materiał typu plaster miodu sprawdza się świetnie na oknach dachowych i na oknach zwykłych. Więcej o sposobie pomiaru plis pisaliśmy w tych wpisach: pomiar plis na okna zwykłe i pomiar plis na okna dachowe.

plisy zaciemniające na okna dachowe plaster miodu

Kliknij TU, jeśli szukasz plis plaster miodu lub NAPISZ DO NAS.

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)