Przeczytaj to zanim kupisz drewniane meble lub żaluzje drewniane czy bambusowe!

Przeczytaj to zanim kupisz drewniane meble lub żaluzje drewniane czy bambusowe!

2021-02-12

Doświadczenie w sprzedaży żaluzji i mebli z materiałów naturalnych pokazało nam, że nie wszyscy konsumenci są świadomi, jakie konsekwencje niesie ze sobą taki wybór. To co jedni uważają za ogromną zaletę, drudzy biorą za wadę. Aby uniknąć ewentualnych rozczarowań, przeczytaj nasz artykuł i poznaj specyfikę drewna i bambusa.

zaluzje drewniane bambusowe nasze domowe pieleszeŻaluzje bambusowe 25mm w kolorze Graham i plisy dachowe u Julii Rozumek

Jeśli planujesz montaż żaluzji drewnianych czy bambusowych do ściany lub sufitu, koniecznie obejrzyj naszą instrukcję montażu żaluzji na Youtube - TUTAJ LINK.

ZAWSZE TAKIE SAME?

Drewno i bambus to materiały naturalne. Ich struktura, kolor, sękowatość czy usłojenie nigdy nie będą powtarzalne.
Jeśli zamawiasz w odstępnie czasu ten sam kolor (np. żaluzji), nie oznacza to, że otrzymasz produkt identyczny do poprzedniego. W zależności od partii kolor może różnić się o kilka tonów (jaśniejszy lub ciemniejszy) i nie podlega to reklamacji. Różnice są z góry określone przez dostawców i producentów.


Próbnik (próbki żaluzji, próbki podłogi czy blatu, które zamawiasz) może różnić się od wyglądu finalnego produktu o kilka tonów i musisz mieć tego świadomość. Nie podlega to reklamacji ani wymianie/zwrotowi (to ostatnie, jeśli produkt był wykonany na zamówienie).
Jeśli zamawiasz żaluzje do jednego pomieszczenia (a tym bardziej na jedno okno!!), to zawsze zamawiaj je w jednym zamówieniu. W innym wypadku może się zdarzyć, że wybarwienie lamel będzie się różnić, nawet jeśli zamawiasz w odstępie kilku dni i nie poinformujesz nas, że osłony będą w jednym pomieszczeniu, czy na tym samym oknie.

roznice w odcieniach drewna i bambusa

TO NATURA, TEGO NIE ZMIENISZ!

Od czego zależy finalny wygląd żaluzji lub mebli drewnianych?


- Od naturalnego odcienia samego surowca (drewna lub bambusa). Odcień ten zależy m.in. od pory roku czy momentu ścięcia drzewa
- Od ilości i ułożenia sęków oraz słojów
- Od stopnia chłonięcia bejcy czy lakieru, którym jest pokrywana lamela
- Od odcienia farby w przypadku lameli malowanych (odcień farby także różni się w zależności od serii)
- Od nasłonecznienia – z czasem drewno czy bambus może zmienić barwę pod wpływem słońca
- Od czasu – szczególnie jasne odcienie drewna czy bambusa z czasem naturalnie ciemnieją

polka grazynka na sciane nasze domowe pieleszePółka ścienna Grażynka

żaluzja bambusowa w kuchni nasze domowe pieleszeŻaluzja bambusowa 25mm w kolorze Piaskowym u naszej Klientki, Pani Mileny

WADA CZY ZALETA?

Wiele osób uważa różnice w strukturze i odcieniach surowców naturalnych za ich ogromną zaletę i tak właśnie jest. Meble i dekoracje drewniane oraz bambusowe są pod tym względem unikalne i w tym tkwi ich piękno.


Nie możemy oczekiwać od tego typu produktów, że będą idealnie dopasowane (np. żaluzje w kolorze „dąb” do blatu w kolorze „dąb”).
Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla której nie do zaakceptowania są np. różnice względem wzornika czy pomiędzy odcieniami różnych elementów w aranżacji, zdecyduj się na inne rozwiązania.


Różnice rzadziej widoczne są na lamelach pokrytych laminatem czy malowanych.
Ewentualnie możesz wybrać żaluzje z tworzyw sztucznych: żaluzje aluminiowe lub Faux Wood (PCV z domieszką drewna).

Do zobaczenia codziennie na:
FACEBOOKU, INSTAGRAMIE

żaluzje bambusowe drewniany dom nasze domowe pieleszeŻaluzje bambusowe 50mm w kolorze GRAHAM  u Julii Rozumek

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)