Przeczytaj to zanim kupisz osłony okienne do pokoju dziecka

Przeczytaj to zanim kupisz osłony okienne do pokoju dziecka

2021-10-07

Coraz częściej przykładamy dużą wagę do wyglądu pokoików naszych pociech. Dziś weźmiemy pod lupę wybór osłon okiennych do pokoju dziecka i powiemy Wam, na co zwrócić uwagę, żeby było to najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie.

jak zasłonić okno w pokoju dzieckaRoleta rzymska LOFT L11 i zasłona na haczykach microflex w materiale Mieszkanie Marzeń MM12

1. BEZPIECZEŃSTWO


Po pierwsze i najważniejsze – bezpieczeństwo. Jeśli wybierasz do pokoju dziecka żaluzje czy rolety to każda z nich powinna mieć zabezpieczenie tzw. child safety. Specjalna zrywka, która rozłącza sznurek żaluzji w razie uwieszenia, występuje we wszystkich kolekcjach drewna i bambusa, oprócz kolekcji Ze Smakiem.

Natomiast łańcuszek rolet rzymskich zawsze zrywa się przy mocniejszym szarpnięciu.

zaluzje drewniane zrywka child safetyZrywka child safety i żaluzje drewniane 50mm Jasny Orzech u Pani Liliany

2. FUNKCJONALNOŚĆ


Wiadomo, że do pewnego wieku maluch w ogóle nie będzie sam zasłaniał ani odsłaniał okien (nie chcielibyśmy widzieć, jak wspina się do okna po szafkach..). Kiedy dziecko podrośnie, ważne aby było w stanie samo obsługiwać osłonę okienną.

plisy w pokoju dziecka nasze domowe pieleszePlisy w materiale SARA 0-7231

Jaka osłona okienna będzie dla dzieci dość trudna w obsłudze?


ŻALUZJE – niestety. Sznurkiem trzeba odpowiednio pomanewrować aby żaluzję odblokować, zablokować i podciągnąć. Więcej na ten temat możesz poczytać W TYM WPISIE.

Jaka osłona okienna nie będzie sprawiać dziecku większych problemów?


Rolety rzymskie, rolety zwykłe (nawijane na wałek), plisy lub zasłony.

roleta rzymska pokoj dziewczynkiRoleta rzymska BOHO B45

Jaką osłonę okienną wybrać do pokoju dziecka, pod względem funkcjonalności materiału?

Rolety rzymskie – wyglądają pięknie, dodadzą przytulności a w kolekcji posiadamy materiały Dimout (zaciemnienie ok. 80%) oraz Cicha Przystań (zaciemnienie 100%)

Plisy – to osłona okienna, która ma zdecydowanie największy wybór materiałów. Znajdziesz tu nie tylko tkaniny zaciemniające 100%, termoizolacyjne, odbijające promienie (które zmniejszą nagrzewanie w pokoju), ale także z łatwością dopasujesz odcień do wystroju pokoju

Zasłony – zasłony szyjemy z tych samych tkanin, co rolety rzymskie więc również mogą być 100% zaciemniające. Wyglądają pięknie, łatwo je zasłonić i odsłonić. Zasłony można dodać również dekoracyjnie do innych osłon np. do rolet rzymskich czy plis

zaslony i roleta rzymska w pokoju dzieckaRoleta rzymska LOFT L11 i zasłona na haczykach microflex w materiale Mieszkanie Marzeń MM12

3. DOPASOWANIE DO WYSTROJU I UNIWERSALNOŚĆ


Pokoje dziecięce zazwyczaj przechodzą częste metamorfozy, wraz z dorastaniem ich lokatorów. Warto więc wybrać uniwersalną osłonę okienną, która będzie pasować nawet po zmianie wystroju. Głównie mamy tu na myśli kolorystykę – lepiej trzy razy się zastanowić zanim zamontujemy np. plisy w kwiatuszki, bo może się okazać, że kilkulatka wolałaby całkiem coś innego, a jednak jest to produkt, który może zostać z nami na lata.

plisy pokoj dziecka nastolatki nasze domowe pieleszePlisy w materiale SARA 0-7231

roleta rzymska w pokoju dziecka dziewczynkiRoleta rzymska w materiale VELVET

plisy w pokoju dziecka nasze domowe pieleszePlisy w materiale ODA w pokoju dziecka

Wpis był przydatny? Podziel się nim ze znajomymi!
A po więcej wnętrzarskich inspiracji zaglądaj codziennie na nasz INSTAGRAM i FACEBOOK.

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)