Rolety na okno dachowe i kolankowe, które ochłodzą pomieszczenie

Rolety na okno dachowe i kolankowe, które ochłodzą pomieszczenie

2022-03-27

W tym artykule mamy nadzieję przekonać Cię, dlaczego warto zainwestować w porządną roletę na okna dachowe i kolankowe. Zobacz, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdza się naszym Domownikom (Klientom) już od kilku lat. Proponujemy też spójne osłonięcie okna kolankowego, które jednocześnie pozwoli Ci odczuwalnie ochłodzić pomieszczenie.

rolety plisowane plaster mioduRolety plisowane w materiale Honeycomb Blackout (plaster miodu) u Julii Rozumek

Jeśli nas znasz, to wiesz doskonale, że nie proponujemy Ci ani nawet nie mamy w ofercie rozwiązań „na chwilę”. Stawiamy na produkty, które zamieszkają w Twoim domu na lata i nie będą Cię irytować swoim brakiem funkcjonalności czy potrzebą wymiany po roku. Fakt, zapłacisz za to więcej, ale jednorazowo. Kupując np. słabej jakości roletę co roku wydajesz podobną kwotę sumując koszt słabej rolety, Twojego straconego czasu na kilkukrotne szukanie jej, montaże i demontaże oraz koszty paliwa, żeby dojechać po nią do popularnej sieciówki.

Rolety plisowane na okna dachowe i kolankowe – idealnie dopasowane

Rolety plisowane na okno dachowe to opcja osłonięcia okien, którą zamontujesz samodzielnie (a montaż jest bardzo prosty!) i dopasujesz ją do praktycznie każdego okna dachowego (Fakro, Velux, Roto, Okpol, a nawet te "bezfirmowe").
W zależności od wybranego modelu (modele opisaliśmy niżej), plisy można zamontować nawet na okna z zaokrąglonymi listwami. Takiej możliwości nie ma, jeśli chcesz wybrać tradycyjne rolety w kasecie.
Jeśli plisy na okna kojarzą Ci się ze słabej jakości produktem i materiałem „jak papier”, koniecznie zajrzyj DO TEGO WPISU, gdzie pokazujemy jak wygląda nasz produkt.

Pomiar jest prosty – instrukcje do każdego modelu znajdziesz na naszej stronie: INSTRUKCJE POMIARU ROLET PLISOWANYCH NA OKNO DACHOWE

rolety plisowane na okno dachowe nasze domowe pielesze

Jak zamontować rolety plisowane na okna dachowe i kolankowe?


Masz do wyboru 3 modele. Wszystkie są montowane inwazyjnie, czyli z wierceniem. Jest to bardziej trwała opcja przy oknach dachowych, niż montaż bezinwazyjny.


Model III to rolety plisowane na okna dachowe bez prowadnic. Plisa jest umocowana na stałe na górze i porusza się tylko w dół. Do potrzymania materiału są montowane dodatkowe wzmacniające stalowe linki. UWAGA – są to dodatkowe dziurki w materiale. Jeśli chcesz, aby te dziurki były niewidoczne, wybierz materiał typu plaster miodu
Model III możesz zamontować na górę i dół okna kolankowego w tej samej formie.


Model V to plisy na okna dachowe, które poruszają się na oknie dowolnie: od góry i od dołu. Podobnie jak w modelu III, nie ma tu prowadnic i zastosowane są dodatkowe linki wzmacniające.
Również do zastosowania na oknie kolankowym.


Model IV to rolety plisowane z prowadnicami, dedykowane do okien dachowych. Może się zdarzyć, że te prowadnice nie będą pasować do dolnej części okna kolankowego (wtedy na dolną część można zamontować plisę w wariancie III lub V). Najlepiej skonsultować to z nami wysyłając zdjęcie.
W tym modelu plisa porusza się dowolnie od góry i od dołu. Materiał opiera się na aluminiowych prowadnicach, które dodatkowo niwelują prześwity po bokach materiału.

roleta plisowana dachowa nasze domowe pieleszeRoleta plisowana na oknie dachowym w wariancie III (bez prowadnic)

W jakim materiale wybrać rolety plisowane na okna dachowe, aby ochłodzić pomieszczenie?


Najlepszy efekt dadzą materiały plis typu „plaster miodu”, czyli honeycomb blackout. To materiały podwójne, dzięki czemu sznurki i linki prowadzące są ukryte w środku i nie mamy w tym przypadku oczek z prześwitami w tkaninie.

plisy plaster miodu

W środku jest też specjalna warstwa aluminiowa, która zapewnia 100% zaciemnienia i termoizolację (zatrzymuje ciepło w środku w zimne dni, a w gorące dni nie wpuszcza ciepła do środka). Roleta dachowa na pewno nie zadziała tak spektakularnie, jak klimatyzacja w pomieszczeniu, ale plisy dachowe w materiale plaster miodu dają odczuwalny spadek temperatury.

plisy honeycomb plaster miodu

Kliknij TU, aby sprawdzić pomiar i materiały. NAPISZ DO NAS, a przygotujemy wycenę rolet plisowanych na Twoje okna dachowe.

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)