SPOSOBY POMIARU I MONTAŻU PLISY DACHOWEJ

Poniżej przedstawiamy podstawowe sposoby montażu oraz schematy pomiaru plisy na okno dachowe.  Przy wyborze odpowiedniego dla siebie sposobu montażu warto zastanowić się jakie funkcje ma spełniać roleta dachowa (np. możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna, stopień inwazyjności montażu, ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia). Każdy rodzaj osłon okiennych dachowych posiada swoje unikatowe funkcje, możliwości montażowe oraz plusy i minusy. Zapraszamy do naszego artykułu poświęconego tematyce rolet dachowych:  ROLETY, PLISY CZY ŻALUZJE DACHOWE - CO WYBRAĆ??

PLISA DACHOWA WARIANT IV Z PROWADNICAMI

MONTAŻ MIĘDZY KRAWĘDZIAMI RAMYPlisa wyposażona jest w aluminiowe prowadnice boczne. Zarówno plisa jak i prowadnice mocowane są za pomocą wkrętów do ramy okiennej. 

UWAGA: Pomiaru dokonujemy w trzech miejscach (góra, środek oraz dół) podajemy najwęższy wymiar. Wymiar podajemy co do mm.

 Schemat prawidłowego pomiaru rolety rzymskiej mocowanej bezinwazyjnie.

szerokość plisy dachowej: szerokość od krawędzi do krawędzi ramy
wysokość plisy dachowej: wysokość od krawędzi do krawędzi ramy

Jeśli znasz firmę okna oraz posiadasz nr z tabliczki znamionowej (widocznej po otwarciu okna) podaj ją nam razem z wymiarami ze schematu.

PLISA DACHOWA WARIANT III i V

Montaż plisy w wariancie III i V jest bardzo szybki i prosty. Polega na przykręceniu czterech zaczepów do listw przyszybowych oraz wkliknięciu w nie plisy. Plisa wzmocniona jest o linki stalowe zapobiegające nadmiernemu wybrzuszaniu się tkaniny.

UWAGA: Pomiaru dokonujemy w trzech miejscach (góra, środek oraz dół) podajemy najwęższy wymiar. Wymiar podajemy co do mm.LISTWY SKOŚNE

(listwy nachylone do szyby pod mniejszym kątem niż 90 stopni)

 Schemat prawidłowego pomiaru rolety rzymskiej mocowanej inwazyjnie na ramie okiennej.

szerokość plisy dachowej: mierzymy między listwami w odległości 1cm od szyby (podana szerokość jest miejscem montażu plisy oraz gotowym jej wymiarem)
wysokość plisy dachowej: mierzymy między listwami w odległości 1 cm od szyby (podana wysokość jest gotową wysokością plisy)LISTWY PROSTE

(listwy nachylone do szyby pod kątem prostym - 90 stopni)

 Schemat prawidłowego pomiaru rolety rzymskiej mocowanej inwazyjnie na ramie okiennej.

szerokość plisy dachowej: mierzymy między listwami w odległości 1cm od szyby (podana szerokość jest miejscem montażu plisy oraz gotowym jej wymiarem) - 3mm
(Luz w postaci 3mm jest konieczny dla prawidłowego umieszczania plisy oraz możliwości jej sterowania - odsłaniania i zasłaniania rolety).

wysokość plisy dachowej: mierzymy między listwami w odległości 1 cm od szyby (podana wysokość jest gotową wysokością plisy)