Jak zasłonić okno w sypialni?

Jak zasłonić okno w sypialni?

2022-01-17

Najczęściej zasłaniamy okno w sypialni, żeby zapewnić sobie prywatność i ochronić się przed porannym budzeniem przez promienie słońca. Przydałoby się też, żeby dekoracja okna cieszyła oko i pasowała do wystroju wnętrza. Niżej przygotowaliśmy kilka najbardziej praktycznych, a przy okazji pięknych rozwiązań osłonięcia okien w sypialni.

zaslony i żaluzje na okno w sypialniLniane zasłony  w materiałach Len L23 i Len L33 oraz żaluzje aluminiowe. Pościel: Słodkie Sny z troczkami

Co zamontować na okno w sypialni, jeśli potrzebujesz dużego zaciemnienia?

W tym wypadku niezbędne są materiały typu blackout, które zupełnie zaciemnią pomieszczenie i nie przepuszczą promieni słonecznych. Takie materiały dostępne są w kolekcjach rolet rzymskich, zasłon i plis.


Materiał Cicha Przystań, z którego uszyjemy rolety rzymskie i zasłony to 100% zaciemnienie. Możesz wybrać również tkaninę Dimout, która zaciemni w ok. 80%.
Roletę rzymską najlepiej zamontować do ściany lub sufitu. Będzie to wyglądać efektownie, ale też materiał zasłoni całą wnękę okna i nie przepuści światła. Możesz zamontować rolety rzymskie na ramie okna, jednak po bokach mogą być widoczne lekkie prześwity.


Zasłony są dostępne w dwóch rodzajach szycia: na haczykach microflex i na kołach. Zasłony pięknie wyglądają w parze z innymi osłonami okiennymi: roletą rzymską w cieńszym materiale (posłuży w ciągu dnia), plisami lub żaluzjami.

zaciemniające rolety rzymskie do sypialniRolety rzymskie w materiale Cicha Przystań CP11 montowane bezinwazyjnie


Plisy sprawdzą się w tkaninach 100% zaciemniających, pojedynczych np.: Stella Blackout, Olimpia Blackout lub Tacja Blackout. Nasi Domownicy bardzo często montują w sypialniach plisy w tkaninach typu honeycomb blackout, szczególnie jeśli sypialnia ma okna dachowe. Tkanina honeycomb blackout daje 100% zaciemnienie i zapewnia odczuwalny spadek temperatury w pomieszczeniu. Honeycomb jest materiałem podwójnym – sznurki znajdują się między materiałami, więc dziurki, przez które przebiegają sznurki plisy są niewidoczne.

plisy zaciemniające plaster miodu do sypialni

plisy zaciemniające i żaluzje do sypialni

plisy dachowe honeycomb zaciemniające do sypialniPlisy dachowe w materiale Honeycomb Blackout oraz żaluzje bambusowe w kolorze Graham w sypialni Julii Rozumek

plisy zaciemniające w sypialniPlisy Stella Blackout w połączeniu z firanami i zasłonami Welur W61

Co zamontować na okno w sypialni, jeśli potrzebujesz jedynie zapewnić sobie prywatność?


Tutaj z kolei wystarczą już tkaniny o standardowym zaciemnieniu lub żaluzje. Żaluzje drewniane, bambusowe czy aluminiowe nie dają nigdy 100% zaciemnienia (przez lamele zawsze wpada trochę światła), a mimo to nasi Domownicy bardzo często decydują się na to rozwiązanie do sypialni. Również im ciemniejszy jest kolor żaluzji, tym większe zaciemnienie pomieszczenia. W ciągu dnia otwarte żaluzje wpuszczą światło, ale zapewnią prywatność. Natomiast po ich zamknięciu nie jesteśmy widoczni z zewnątrz również przy zapalonym świetle.

czarne żaluzje drewniane w sypialniCzarne żaluzje drewniane 50mm w kolorze Espresso u naszej Klientki, Pani Iwony

żaluzje bambusowe do sypialniŻaluzje bambusowe 50mm w kolorze Słomkowym u nziarko__ (Instagram)

czarne żaluzje aluminiowe w sypialniCzarne żaluzje aluminiowe 50mm u Pani Kingi

Tkanin do rolet rzymskich i zasłon o zaciemnieniu ok. 50-70% (dzięki temu nie jesteśmy widoczni z zewnątrz nawet wieczorem przy zapalonym świetle) mamy w kolekcjach bardzo dużo. Najlepiej, jeśli zamówisz próbki aby sprawdzić ich fakturę, jakość oraz dopasować w swoich domowych pieleszach. Próbki możesz zamówić TUTAJ.

Przykładowe tkaniny, z których możesz zamówić rolety rzymskie lub zasłony do sypialni to: Boho, Loft, Domowa Ostoja, Na Salonach, Welur, Velvet. Len lub Cztery Kąty.

lniane zasłony i żaluzje aluminiowe do sypialniLniane zasłony na wymiar i białe żaluzje aluminiowe. Pościel Miodowa Pierzynka z falbanką

roleta rzymska do sypialniRoleta rzymska w materiale Cztery Kąty CK15 u ali_vs_plants (Instagram)

Wszystkie plisy z oznaczeniem zaciemnienia ok. 50-70%, świetnie sprawdzą się w sypialni jeśli potrzebujesz prywatności, szczególnie przy zapalonym świetle. W tym wypadku polecamy wybrać albo tkaniny nieco grubsze np. Nicola, Sara Pearl, Coletta lub ciemniejsze kolory z tkanin Oda, Rita, Lilla.


Mamy nadzieję, że znalazłaś/eś tu coś dla siebie. Jeśli masz jakieś pytania – pisz do nas (m.in. na naszedomowepielesze@gmail.com) lub dzwoń 534 904 099.

Udostępnij

Twoje komentarze (1)

aaa

2022-04-11 22:12:26

suoer

Dodaj komentarz

(z http://)