ŻALUZJE ALUMINIOWE

Żaluzja aluminiowa już dawno zerwała z wizerunkiem nudnej i nieestetycznej osłony okiennej. Żaluzje aluminiowe na wymiar sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach biurowych, z czym są kojarzone. Dzięki wielu dostępnym wariantom, masz możliwość dopasowania żaluzji do każdego wystroju wnętrza. Chcesz poznać wycenę? Napisz do nas naszedomowepielesze@gmail.com lub zadzwoń tel 534 904 099

Produkowane dziś żaluzje aluminiowe nie przypominają już dawnych żaluzji aluminiowych. Przede wszystkim są wykonane na lepszej jakości osprzętach i w wielu różnych wariantach, co pozwala dopasować je do wielu wnętrz oraz preferencji. Lamele żaluzji oprócz standardowej palety barw jak biel, szarości, srebro czy czerń, są dostępne w macie, połysku, drewnopodobne oraz perforowane.

Żaluzje aluminiowe 50mm oraz 35mm są sterowane ręcznie za pomocą sznurków, natomiast w żaluzjach aluminiowych 16mm, 25mm i 35mm na mniejszej kasecie, sterowanie odbywa się za pomocą sznurka i plastikowego patyczka.

Żaluzje aluminiowe są bardzo lekkie, dlatego to świetne rozwiązanie do dużych okien np. tarasowych, balkonowych lub na duże witryny. Ponadto aluminium chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem.

Żaluzje aluminiowe znajdą swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu - łatwo je dopasować do danego wnętrza czy okien ze względu na szeroki wybór lamel. Przede wszystkim są idealne do łazienki, ponieważ aluminiowe żaluzje są 100% odporne na wilgoć.

Czyszczenie żaluzji aluminiowych jest bardzo proste - wystarczy omieść je z kurzu specjalną szczotką. Większe zabrudzenia zmyjesz lekko wilgotną szmatką.

Montaż żaluzji aluminiowych

Dzięki wykonaniu żaluzji aluminiowych na wymiar, możemy je idealnie dopasować do Twojego okna. Żaluzje aluminiowe możesz zamontować do ściany, sufitu, na ramie okna oraz w świetle szyby.

Do montażu na ścianie i do sufitu szczególnie polecamy żaluzje aluminiowe o szerokości lameli 50mm i 35mm. Ze względu na większą rynnę górną i mechanizm, są lepiej przystosowane do większych wymiarów.

Natomiast żaluzje aluminiowe z lamelami 16mm, 25mm i 35mm na mniejszej rynnie, świetnie sprawdzą się zamontowane na ramie okna oraz w świetle szyby. Na ramie okiennej możesz zamontować żaluzje inwazyjnie lub bezinwazyjnie (w łatwy sposób bez wiercenia w ramie).

Wszystkie żaluzje aluminiowe mogą mieć dodatkowo zamontowane prowadzenie boczne - są to linki po bokach mocowane na dole, które zapobiegają odchylaniu się żaluzji od okna. Do żaluzji aluminiowych najczęściej stosujemy opcję prowadzenia żyłkowego, ponieważ są one dość lekkie.

Żaluzje drewnopodobne

Oprócz standardowej kolorystyki, żaluzje aluminiowe mogą mieć także lamele drewnopodobne. Wciąż jest to aluminium, jednak lamele żaluzji są pokryte laminatem przypominającym kolorystykę i usłojenie naturalnego drewna.

Drewniane wykończenia sprawią, że żaluzje aluminiowe będą wyglądać naprawdę elegancko. Jako dodatkową opcję możesz zamówić drewnianą lub bambusową maskownicę górną do żaluzji oraz dolną belkę.

Żaluzje perforowane

Żaluzje aluminiowe perforowane to specjalne lamele z małymi dziurkami. Skutecznie odbijają promienie słoneczne i chronią od światła dziennego, a przy tym nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia. Takie żaluzje aluminiowe idealnie sprawdzą się w przestrzeni biurowej lub w innym wnętrzu, gdzie np. pracujemy przy ekranie.

Napisz do nas, jeśli masz pytania. Zamów także próbki, aby idealnie dopasować żaluzje aluminiowe nie wychodząc z domu.


Żaluzje okienne wykonujemy na indywidualny wymiar. Chcesz poznać wycenę? Napisz do nas naszedomowepielesze@gmail.com lub zadzwoń tel 534 904 099

measuring-tape.png POMIAR blind.png OSPRZĘT fabric-1.png LAMELE photo-camera.png INSPIRACJE