9 KROKÓW, DZIĘKI KTÓRYM ODŚWIEŻYSZ DOM NA WIOSNĘ

9 KROKÓW, DZIĘKI KTÓRYM ODŚWIEŻYSZ DOM NA WIOSNĘ

2021-04-15

Wiosną wszystko budzi się do życia. Warto zadbać też o wnętrze swojego domu i wpuścić do niego powiew świeżości po długiej zimie. Poznaj nasze sprawdzone sposób na odświeżenie domowych pieleszy.

jak odświeżyć dom na wiosnęNa zdjęciu: PÓŁKA ŚCIENNA GRAŻYNKA, LNIANY OBRUS L19, LNIANY BIEŻNIK L22, ROLETA RZYMSKA DOMOWA OSTOJA DO35

1. TOTALNE WIETRZENIE


Skorzystaj z cieplejszego dnia i otwórz wszystkie okna i drzwi. Najlepiej jeśli zrobisz to podczas sprzątania, wtedy unoszący się kurz nie osiądzie z powrotem na meblach.

2. UPIERZ I/LUB WYTRZEP WSZYSTKIE TEKSTYLIA


Zimą nie mamy często możliwości wietrzenia i suszenia tekstyliów, w których gromadzi się kurz i roztocza. Brzmi jak wyzwanie, ale postaraj się wytrzepać i najlepiej uprać wszystkie koce, narzuty, dywany, poszewki na poduszki i pościel.
Pościel zostaw na zewnątrz podczas sprzątania, najlepiej na słońcu.
Przy okazji warto odkurzyć też kanapę i materac łóżka.

3. ZADBAJ O ODŚWIEŻENIE ROLET,ŻALUZJI LUB ZASŁON


Zasłony i rolety rzymskie możesz zdjąć i uprać w domowych warunkach. Pamiętaj aby zrobić to zgodnie z zaleceniami na metce (znajdziesz ją przy naszych produktach). TUTAJ możesz przeczytać jak prać rolety rzymskie.

Żaluzji nie musisz koniecznie zdejmować do czyszczenia. W TYM WPISIE przeczytasz jak czyścić żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe.

wiosna w domu wiosenne dekoracje lniany obrusNa zdjęciu: PÓŁKA ŚCIENNA GRAŻYNKA, LNIANY OBRUS L19, LNIANY BIEŻNIK L22, ROLETA RZYMSKA DOMOWA OSTOJA DO35

4. UMYJ OKNA


Przez czyste okna wpadnie zdecydowanie więcej wiosennych promieni! Nie zapomnij o parapetach.

5. ZAŁÓŻ MOSKITIERY


Jeśli były demontowane na zimę, koniecznie załóż teraz moskitiery. Jeśli jeszcze ich nie masz, skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę na stronie. Moskitiery okienne i drzwiowe zrobimy na wymiar, z solidnych materiałów, więc zostaną z Tobą na lata. W sezonie wiosna/lato są w domu niezbędne – chronią przed owadami i większymi pyłkami/zabrudzeniami z zewnątrz.

6. WYMIEŃ NARZUTY, KOCE I ZASŁONY NA LŻEJSZE


Nie jest to punkt konieczny, ale nie raz zwracaliśmy uwagę na jego zalety. Wymiana tekstyliów jest całkowicie bezinwazyjna, a pozwala totalnie odmienić wystrój (bez konieczności malowania ścian czy wymiany mebli). Wiosną i latem wnętrza lubią tkaniny lekkie, jasne i zwiewne. Ciężkie zasłony wymień na bardziej przepuszczające promienie.
Pamiętaj, że w roletach rzymskich także możesz wymienić materiał na nowy zachowując osprzęt.
Nie ignoruj mniejszych dekoracji – nowe poduszki, obrus czy bieżnik dopełnią całość.

7. ZADBAJ O KWIATY I ROŚLINY DONICZKOWE


Jeśli lubisz rośliny doniczkowe, to na pewno wiesz doskonale, że wiosna to idealny czas na przesadzanie, przycinanie i zadbanie o tych zielonych podopiecznych.
Świeże kwiaty także przyniosą ze sobą wiosnę do Twojego domu, dlatego warto mieć w wazonie tulipany czy żonkile.

stół lniany obrus wiosenne dekoracjeNa zdjęciu: LNIANY OBRUS L19, LNIANY BIEŻNIK L22

8. CZAS NA WIOSNĘ W SZAFIE!


Twoja szafa również czeka na odświeżenie. Zimowe kurtki i swetry czas już zapakować w kartony lub przełożyć na dno szafy. Wyciągnij natomiast wiosenno-letnią garderobę na pierwszy plan.

9. ZETRZYJ KURZE I UMYJ PODŁOGI


To już ostatni krok, który postawi kropkę nad „i”. Zetrzyj zimowe kurze i umyj podłogi – w domu zapanuje piękny, świeży zapach.

stół zastawa obrus lniany bieżnikNa zdjęciu: LNIANY OBRUS L19, LNIANY BIEŻNIK L22

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)