Jak wieszać firany i zasłony?

Jak wieszać firany i zasłony?

2021-03-12

O tym, jaki efekt po powieszeniu zasłon chcemy uzyskać, musimy pomyśleć już na etapie kupowania karnisza. Przybliżymy dzisiaj dwa sposoby szycia, które proponujemy w Naszych Domowych Pieleszach, żeby jak najbardziej ułatwić Wam decyzję.

lniane zasłony do sypialni nasze domowe pieleszeLniane zasłony LEN 23 i LEN 33 szyte na haczykach microflex z podwójnym marszczeniem

Proponujemy dwa najbardziej popularne rozwiązania: zasłony na kołach (przelotkach) oraz na haczykach microfleks. W dalszej części przekonacie się, że są to bardzo uniwersalne i przystępne rozwiązania.
Jeśli szukacie jednak zasłon na taśmie, tunelach czy w systemie wave, piszcie do nas. Takie niestandardowe szycie też jesteśmy w stanie wykonać.

zaslona na kołach w sypialni nasze domowe pieleszeZasłona na kołach w materiale MIESZKANIE MARZEŃ MM14

ZASŁONY NA KOŁACH (PRZELOTKACH)

Zasłony na przelotkach to rozwiązanie na karnisz rurowy. Montaż i demontaż jest banalny – koła zasłony po prostu nasuwamy na rurę karnisza. Koła mogą być w kolorze złotym lub srebrnym.

zaslony na kolach nasze domowe pielesze

Fałdy zasłony są szyte w odpowiedniej, równej odległości aby materiał zachowywał dekoracyjną falę.
To co wyróżnia nasze zasłony na kołach to taśma wzmacniająca, wszyta u góry zasłony. Taśma jest dobrana pod kolor materiału, aby nie była mocno widoczna.
To dzięki niej zasłona pięknie się układa. Tańsze zamienniki nie mają tej opcji i zasłona nie zachowuje fal.

zaslony w salonie rolety rzymskie nasze domowe pieleszeZasłony na kołach  i rolety rzymskie w materiale RODZINNY GWAR 

Proponujemy dwie opcje wymiarowania zasłon na kołach:

1. Po rozwinięciu z dekoracyjną falą – do zamówienia podajesz szerokość karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić, a my dobieramy odpowiednią ilość materiału aby po rozsunięciu wciąż zachowana była dekoracyjna fala (w równych odstępach).


2. Po rozwinięciu materiał na płasko - do zamówienia podajesz szerokość karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić. W tym wypadku zużyjemy mniej materiału (co za tym idzie cena będzie niższa w stosunku do wariantu 1ego). Zasłona zachowa dekoracyjną falę, kiedy odsłonisz okno. Natomiast po jego zasłonięciu, materiał wyprostuje się. To dobre rozwiązanie, jeśli nie zasłaniasz okna, a zasłona jest tylko elementem dekoracyjnym.

jasne zaslony w salonie nasze domowe pieleszeZasłony na kołach w materiale Studio S13 u Natalii z profilu Dom_w_sansewieriach - zasłony po rozwinięciu z dekoracyjną falą

ZASŁONA NA HACZYKACH

Zasłony na haczykach są najczęściej wybierane przez naszych Domowników. Głównie przez uniwersalność montażu oraz przepiękne szycie.

Zasłony na haczykach zamontujesz m.in. na agrafki, żabki czy kółka.

zaslona na haczyki nasze domowe pielesze

Zasłony na haczyki to rozwiązanie na:


- szynę ścienną lub sufitową KS lub DS.
- karnisz drążkowo – szynowy z suwakami
- karniszy drążkowy z kółkami i przejściówkami do haczyków fleks lub żabkami (wówczas żabkami chwytamy za tkaninę zasłony).
Zobacz niżej jak będzie wyglądał montaż w poszczególnych opcjach.

montaz zaslon na haczki nasze domowe pielesze

Ogromną zaletą zasłon na haczykach microfleks jest to, że dekoracyjne marszczenie jest wykonane na stałe. Nie rozprostowuje się ono po praniu i prasowaniu. Nie musisz martwić się o układanie zasłony.

Haczyki zakłada się bardzo szybko. Dodatkowo mają one możliwość regulacji wysokości zasłony aż o 7cm (przesuwając haczyk, możesz ją skrócić lub wydłużyć). Haczyków microfleks nie musisz zdejmować do prania – pierzesz je razem z całą zasłoną, z zachowaniem wskazań z metki tkaniny.

szare zaslony w salonie nasze domowe pieleszeSzare zasłony na haczykach z materiału BOHO

zaslona velvet na haczykach nasze domowe pielesze

Zasłona na haczykach microflex z podwójnym marszczeniem w materiale VELVET V43

zaslony na haczykach w salonie nasze domowe pieleszeZasłony w materiale MIESZKANIE MARZEŃ 12, szyte na haczykach microflex z pojedynczym marszczeniem u EXPLORINGINTERIORS

Tutaj także proponujemy Ci dwie opcje szycia:


1. Z marszczeniem pojedynczym

zaslona miodowa na haczykach nasze domowe pieleszeZasłona w materiale BOHO B22 na haczykach microflex z pojedynczym marszczeniem

2. Z marszczeniem podwójnym

zaslona welurowa na haczykach microflex nasze domowe pieleszeZasłona z materiału WELUR W55 na haczykach microflex szyta z podwójnym marszczeniem


Opcje te różnią się jedynie wizualnie (marszczenie podwójne wymaga większego zużycia materiału). Sam montaż wygląda identycznie.

ŁĄCZENIE FIRAN I ZASŁON

Często zasłony na haczyki montuje się na szynie czy karniszu podwójnym z łączeniem dwóch tkanin – jedna firankowa i lekka, druga natomiast grubsza i zaciemniająca.

Taka kombinacja tworzy kompletną dekorację okna. Rozwiązanie z tradycyjną firaną wygląda dzięki temu bardzo elegancko.

zaslony na haczykach firana i zaslony

zaslona i firana różowa nasze domowe pielesze

NOWOŚĆ - LNIANE ZASŁONY

Koniecznie zobacz na stronie też naszą nowość - lniane zasłony na wymiar.

Skład materiału to 100% len, bez domieszek. Wzornik ma aż 30 kolorów. Lniane zasłony szyjemy na haczykach microflex i na kołach.

Kliknij i przejdź do oferty -->> TUTAJ.

lniane zasłony z lnu len nasze domowe pielesze

lniane zasłony zasłony z lnu nasze domowe pielesze

zasłony z lnu na wymiar nasze domowe pielesze

O tym w jaki sposób mierzyć zasłony oraz jak dobrać szerokość karnisza napiszemy w kolejnym wpisie!

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE i FACEBOOKU aby nic Cię nie ominęło.

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)