Moskitiera na drzwi: magnetyczna siatka czy aluminiowa na zawiasach? Co wybrać?

Moskitiera na drzwi: magnetyczna siatka czy aluminiowa na zawiasach? Co wybrać?

2022-04-04

Dziś porównanie dwóch produktów: moskitiera na drzwi w aluminiowej ramie i moskitiera magnetyczna – siatka. Zanim zdecydujesz się na zakup i skusi Cię niska cena siatki na drzwi, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Mamy tu solidne porównanie tych popularnych moskitier, które powinno rozwiać Twoje wątpliwości.

moskitiera na drzwi antracyt nasze domowe pielesze

Zestawiliśmy moskitierę drzwiową na zawiasach, w aluminiowej ramie oraz moskitierę magnetyczną pod względem kilku najważniejszych cech: łatwość montażu, wytrzymałość, poziom ochrony przed owadami, estetyka oraz cena. Na końcu sam/sama zdecydujesz, co odpowiada Twoim potrzebom.

MONTAŻ


Montaż siatki magnetycznej odbywa się za pomocą pinezek. Drugim sposobem na montaż jest przyklejenie siatki do framugi. Jest bardzo łatwy, jednak zostawia ślady na framudze (klej lub pinezki). Miej na uwadze, że moskitierę magnetyczną będzie trzeba zdjąć po sezonie i prawdopodobnie nie użyjesz jej już podobnie, natomiast ślady po poprzednim montażu zostaną.

moskitiera magnetyczna


Aluminiowe drzwi moskitierowe wymagają dłuższego montażu. Należy złożyć całą moskitierę według instrukcji (jest załączona w paczce z produktem), następnie przykręcić zawiasy i magnesy.

moskitiera z samozamykaczem


WYTRZYMAŁOŚĆ


Moskitiera drzwiowa na zawiasach jest wykonana w aluminiowej, grubej ramie. Zapewnia stabilność drzwi i solidne mocowanie siatki. Możliwe jest także dodanie poprzeczki w drzwiach, która dodatkowo je stabilizuje. Otwierane drzwi moskitierowe są montowane na stałe. Zarówno aluminiowa rama jak i siatka są odporne na warunki atmosferyczne, więc nie ma potrzeby ich demontażu na zimę.
Drzwi moskitierowe na zawiasach to produkt, który posłuży przez długie lata.

moskitiera na drzwi na zawiasach

Moskitiera magnetyczna natomiast wymaga demontażu po sezonie. Dość ciężko użyć jej ponownie. Zazwyczaj w ogóle nie jest to możliwe, ponieważ siatka nie wytrzyma odklejenia od framugi lub będzie zbyt zniszczona do ponownego użycia. Siatka jest obszyta grubszą taśmą na około. Moskitiera szybko się pruje ze względu na jakość stosowanych siatek oraz brak odpowiedniego wykończenia.
Czytając opinie użytkowników w Internecie możemy zauważyć, że jako najczęstsze wady wymieniają oni szybkie niszczenie siatki i odpadanie różnych elementów (rzepów, magnesów).

moskitiera magnetyczna

STOPIEŃ OCHRONY PRZED OWADAMI


Zupełna ochrona przed owadami jest możliwa tylko, jeśli produkt jest całkowicie szczelny. Siatka magnetyczna nie jest wykonana na wymiar, przez co może być zbyt wąska i krótka aby osłonić drzwi. Magnesy siatki często nie są też tak mocne, jak zapewniają producenci. Użytkownicy uskarżają się na to, że magnesy nie przylegają do siebie odpowiednio lub odrywają się od siatki. W wyniku tego siatka po przejściu przez nią nie zamyka się poprawnie, a więc nie spełnia swojej funkcji.

moskitiera magnetyczna

Drzwi moskitierowe otwierane są wykonane na wymiar, przez co będą idealnie dopasowane do drzwi. Dodatkową szczelność moskitiery gwarantuje uszczelka szczotkowa, która wypełnia minimalne szczeliny. Moskitiera na drzwi w aluminiowej ramie ma wmontowane samozamykacze oraz magnesy. Dzięki temu drzwi są zawsze szczelnie zamknięte po przejściu przez nie.

moskitiera z uszczelką szczotkową nasze domowe pielesze

ESTETYKA


Jeśli przywiązujesz wagę do wystroju i estetyki swojego balkonu lub tarasu, bez dwóch zdań powinnaś/powinieneś wybrać solidne drzwi moskitierowe w aluminiowej ramie. Profil aluminiowy ma opływowy kształt, przez co praktycznie zlewa się z ramą drzwi. W ofercie mamy wiele odcieni, więc z łatwością dopasujesz kolor moskitiery.
Siatka magnetyczna, o ile w pewnym stopniu spełni funkcję ochrony przed owadami, będzie nieestetyczną koniecznością…

moskitiera na drzwi złoty dąb nasze domowe pieleszeMoskitiera na drzwi w kolorze złoty dąb u Moniki z profilu na Instagramie: Between_my_walls

moskitiera magnetyczna


CENA


Koszt magnetycznej siatki moskitierowej jest nie do pobicia – ceny zaczynają się nawet od 9zł. Natomiast koszt drzwi moskitierowych to już kilkaset złotych, w zależności od wymiaru.

PODSUMOWANIE


Podsumowując:
Jeśli potrzebujesz produktu taniego, dostępnego od ręki i na jeden sezon (lub pół sezonu), wybierz siatkę magnetyczną.


Jeśli szukasz produktu na lata, żeby już dłuuugo nie myśleć o podobnych zakupie, który zapewni Ci 100% ochronę przed owadami, zdecyduj się na otwierane drzwi moskitierowe. Kliknij TU i przejdź do sklepu.

moskitiery na drzwi i okna antracyt nasze domowe pielesze

Udostępnij

Dodaj komentarz

(z http://)